Soczewki kontaktowe czy okulary – a może jedno i drugie?

Wybierając pierwsze okulary, wiele osób staje przed wyborem – zainwestować w stylowe oprawki, a może jednak postawić na soczewki kontaktowe? Obie możliwości mają bez wątpienia swoje wady i zalety, dlatego część z nas od razu decyduje się na sprawdzenie tych dwóch rozwiązań w praktyce.

Czy okulary nadal są koniecznością?

Na temat okularów i szkieł kontaktowych (a zwłaszcza tych drugich) wciąż krąży wiele mitów. Z tego właśnie powodu warto mieć świadomość, że nie każda opinia znaleziona w sieci powinna służyć nam przy wyborze za wartą uwagi wskazówkę. Przeciwwskazań do noszenia nowoczesnych, wysokich jakości soczewek jest bez wątpienia coraz mniej – mimo to wiele osób, zwłaszcza tych starszych, wciąż nie potrafi zaufać jedynie tradycyjnym okularom. Z pewnością zawsze warto w nie zainwestować, ponieważ nawet jeżeli nie zamierzamy nosić ich na co dzień, stanowią swego rodzaju zaplecze, przydatne w przypadku ewentualnego dyskomfortu spowodowanego przez soczewki kontaktowe. Trzeba jednak przyznać, że tego typu sytuacje zdarzają się coraz rzadziej – to wszystko dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii przy ich produkcji i szczególnej dbałości producentów o nasz komfort.

Dlaczego warto postawić na soczewki kontaktowe

Choć może wydawać się to niemożliwe, nawet najbardziej sceptyczny, wieloletni użytkownik tradycyjnych okularów ma szansę przekonać się do noszenia soczewek. To nie tylko rozwiązanie, które zapewnia na co dzień pełną swobodę, ale także nie ogranicza pola widzenia i pozwala na prowadzenie aktywnego trybu życia. Dodatkowym atutem są ponadto wrażenia wizualne – obecnie możemy przebierać w wariantach dostępnych kolorów. Soczewki kontaktowe potrafią także dostosować się do naszego trybu życia, ponieważ w zależności od przyzwyczajeń czy preferencji mamy możliwość wybierać spośród kilku wariantów. Wszystkim tym, którzy woleliby uniknąć konieczności regularnej pielęgnacji soczewek, poleca się wersję jednodniową. Natomiast miesięczne soczewki kontaktowe lepiej sprawdzą się w przypadku osób z tendencją do zapominania o ich regularnej wymianie. Wśród dostępnych opcji znajdziemy nawet takie, których wcale nie trzeba zdejmować na noc. Możliwość uniknięcia ciągłego myślenia o przechowywaniu, czyszczeniu i bezpiecznym użytkowaniu okularów wydaje się wielu z nas na tyle kusząca, że całkiem z nich rezygnują – i trudno im się dziwić. Warto jednak pamiętać o tym, że wybór powinien być przede wszystkim podporządkowany naszemu zdrowiu.