Prawidłowa pielęgnacja włosów

Bezsprzecznie należy stwierdzić, że włosy są wizytówką każdej kobiety. Dbałość o nie i adekwatna do konkretnego rodzaju pielęgnacja to jedna z priorytetowych kwestii, jeżeli chcemy wyglądać atrakcyjnie. Także fryzura zaprezentuje się o wiele lepiej, gdy tylko dołożymy ku temu wszelkich starań.

Troska o wygląd…

…i nie tylko. Forma naszych włosów dotyczy względów estetycznych, lecz także zdrowotnych. Zła dieta, alkohol, papierosy, stres, niedobory witamin mają ogromny wpływ na ich kondycję. Ponadto może ona ulec pogorszeniu w momencie zaistnienia stanów chorobowych (na przykład schorzeń natury hormonalnej) lub wskutek zażywanych medykamentów. Dlatego też w pojedynczych przypadkach konieczna będzie wizyta u specjalisty, który zleci wykonanie poszczególnych badań i na tej podstawie wdroży leczenie terapeutyczne, czy zmianę leków.

Podstawy pielęgnacji

Włosy każdego dnia narażone są na działanie negatywnie oddziałujących czynników takich jak: silny wiatr, promienie słoneczne, wycieranie ręcznikiem. Wiele przedstawicielek płci pięknej korzysta także z dobrodziejstw technologicznych typu suszarka, prostownica, lokówka bądź karbownica. To wszystko ma bardzo drastyczny wpływ na kondycję naszych włosów. O ile jesteśmy w stanie zwrócić uwagę na pewne kwestie związane z ograniczeniem bądź całkowitym wyeliminowaniem poszczególnych urządzeń w procesie pielęgnacji, o tyle warunki atmosferyczne są już sprawą odrębną, której nie sposób uniknąć. Jak w takim razie zminimalizować ryzyko zniszczeń? Kluczowym punktem będzie dobranie właściwych kosmetyków. Na rynku znajdziemy pełną gamę produktów przeznaczonych do każdego rodzaju włosów – cienkich, grubych, farbowanych, przetłuszczających się, wysuszonych. Są to przede wszystkim szampony, odżywki, maski, olejki oraz wcierki. W przypadku, gdy mamy z tym problem zawsze możemy zasięgnąć opinii zaufanego i doświadczonego fryzjera. Kolejną ważną sprawą jest czesanie. Dobór dobrej szczotki i grzebienia pomoże w zapobiegnięciu dodatkowych ubytków w strukturze włosa. Zaglądając do pobliskich drogerii lub na stronach internetowych sklepów wypatrzymy produkty takich firm jak: Olivia Garden, szczotka tangle teezer, Remington, Donegal. Nie wahaj się, zadbaj o swój wygląd i samopoczucie!