Płyn micelarny – zalety i wady

Płyn micelarny – kosmetyk, który wprowadził zamieszanie na rynku urody. Ma wiele zalet, zastępuje inne kosmetyki do pielęgnacji. Niektórzy uważają, że jest to tonik, mleczko i płyn do demakijażu w jednym. Polecany przez dermatologów i specjalistów. Sięgnij zatem po płyn micelarny i sprawdź jego zalety i wady.
Płyn micelarny to połączenie mikrocząsteczek wodnych i tłuszczowych. Te małe kuleczki to tak zwane micele. Mają specyficzne właściwości: przyciągają wszelkie zanieczyszczenia niczym magnes. Idealnie łączą się i usuwają sebum oraz pozostałości po makijażu. Pozwalają na oczyszczenie bez naruszania warstwy hydrolipidowej (czyli wodnotłuszczowej) skóry. Płyn micelarny jest tak delikatny, że sprawdza się w demakijażu oczu. Nie podrażnia skóry, zostawiając ją nawilżoną i oczyszczoną.

Zalety płynu micelarnego

Płyn micelarny jest polecany do pielęgnacji każdego typu skóry. To idealny zamiennik dla mleczka, żelu czy innego kosmetyku do demakijażu. Jest delikatny, ale też skuteczny: oczyści i pozwoli uniknąć wszelkich reakcji alergicznych.

Do głównych zalet płynu micelarnego można zaliczyć:
• bardzo dobre właściwości oczyszczające, tonizujące i łagodzące,
• nie wysusza, a pozostawia skórę delikatnie nawilżoną,
• poprawia napięcie skóry, zmniejsza drobne zmarszczki,
• dostosowany do potrzeb każdego rodzaju cery, nawet wrażliwej i suchej,
• naturalny – nie posiada barwników, substancji zapachowych i konserwantów,
• nie zatyka porów, nie zostawia tłustej warstwy,
• może być wzbogacony w aktywne substancje, na przykład kwas hialuronowy, d-panthenol, czy ściągające pory.
To kosmetyk bardzo uniwersalny, który przyda się w kosmetyczce każdej kobiety, niezależnie od rodzaju cery i jej potrzeb. Na rynku można znaleźć wiele różnych produktów tego rodzaju. Niemal każda firma kosmetyczna (Ziaja, Mixa, Lirene itp.) posiada w swej ofercie płyn micelarny.

Wady? Brak!

W przypadku płynów micelarnych ciężko o nich mówić – są uniwersalne. Mają raczej słabe strony, z którymi inne kosmetyki po prostu mogą sobie lepiej poradzić. Ale coś za coś – zawsze mają one bardziej „chemiczne” składy niż prosty płyn micelarny.
Do czego więc może się nie sprawdzić ten kosmetyk? Do usunięcia wodoodpornego makijażu. Owszem, można go zrobić przy pomocy płynu micelarnego, jednak specjalistyczne płyny na bazie olejków zrobią to szybciej. Niewielki dyskomfort po użyciu płynu – uczucie wysuszenia, czy ściągnięcia – mogą też poczuć osoby o bardzo wrażliwej cerze. Natomiast szybkie użycie kremu nawilżającego rozwiąże ten problem