Samodzielna depilacja woskiem

Każda z nas marzy o gładkiej skórze bez owłosienia – najlepiej przez cały rok. Jeśli jednak mamy ciemne i dość mocne włosy, kremy i golenie nie zagwarantują nam dobrego i długotrwałego efektu. Warto rozważyć zatem inne metody, np. depilację laserową lub woskowanie, ale także samodzielną depilację woskiem. Podpowiadamy, co powinien zawierać zestaw do depilacji woskiem.

Ładna, gładka i pozbawiona owłosienia skóra to standard na plaży, basenie czy siłowni. Bez depilacji trudno też założyć np. letnią sukienkę czy krótkie spodenki, aby nie czuć się niekomfortowo. Dla wielu pań golenie maszynką czy kremy do depilacji to strata czasu, gdyż włoski odrastają już po kilku godzinach, dokuczają też podrażnienia itd.

Zadbane ciało to standard, a zatem warto znaleźć najlepszy sposób, aby pozbyć się owłosienia – pewnie, szybko i bezboleśnie. Jedną z dobrych metod jest samodzielna depilacja – sprawdziliśmy, co powinien zawierać zestaw do depilacji woskiem.

Depilacja woskiem

Jedna z najlepszych metod to woskowanie – efekt utrzymuje się przez około 3 tygodnie, a po kilku zabiegach odrastające włoski są słabsze i jaśniejsze. Oznacza to, że skóra przyzwyczaja się do tej metody i nie sprawia nam ona bólu. Szybko można nabrać wprawy i na depilację nóg, rąk, brwi, okolic bikini, brwi itd. wystarczy ok. 40-45 minut.

Woskowanie to świetna opcja dla każdej z pań – o ciemnym i mocnym owłosieniu, ale i delikatnym jasnym. Dodatkowo jest to rozwiązanie ekonomiczne – zestaw do depilacji woskiem nie kosztuje dużo.

Domowy zestaw – podgrzewacz wosku i co poza tym?

Samodzielna depilacja woskiem w domu to prosta czynność – trzeba jedynie poznać technikę i zdobyć nieco wprawy. Zestaw do woskowania obejmuje kilka niezbędnych akcesoriów, przede wszystkim podgrzewacz wosku do depilacji.

W rolce lub w puszce jest niezwykle wygodny, gdyż gwarantuje prostą aplikację, nie trzeba mieć wprawy jak w przypadku wosku nakładanego szpatułką. Zrywamy go jednym szybkim pociągnięciem pod włos i gotowe! Przed zabiegiem, około 2-3 dni, warto wykonać peeling, a po depilacji posmarować ciało delikatnym balsamem łagodzącym lub kojącą oliwką.

Ile kosztuje zestaw do woskowania?

Zestaw poza podgrzewaczem wosku zawiera także paski, balsam przed depilacją i po niej, wosk w rolce itd. Jest to wydatek około 60-80 zł – tyle samo zapłacimy za jeden zabieg depilacji nóg w salonie kosmetycznym. Są też tańsze zestawy na start – za ok. 40 zł, a także duże w rozmiarze XXL za ok. 150 zł. Można wybrać zestaw odpowiedni dla siebie, zgodny z naszym zapotrzebowaniem. Warto zdecydować się na zakup w sklepie internetowym, ale podgrzewacz powinien mieć uniwersalny rozmiar, aby pasowały rolki wielu producentów.