Pomoc prawna – jak dokonać wyboru adwokata?

Specjalistów od porad prawnych nie brakuje, jednak wybór tego, który spełni nasze oczekiwania i poradzi sobie z konkretną sprawą, bywa trudny. Z pomocą, na sam początek, przychodzi wyszukiwarka internetowa.

Od hasła do porady

Specjaliści z dziedziny prawa mogą pochwalić się szeroką wiedzą z wielu zakresów prawnych, jednak każdy z nich ma doświadczenie w prowadzeniu ściśle określonych spraw. To jedna ze wskazówek, w jaki sposób szukać osoby będącej w stanie zaoferować rzetelne podejście, ale i doświadczenie, które pozostaje nie bez znaczenia.

Na początek wystarczy pomoc, jaką oferuje wyszukiwarka internetowa. Wystarczy wpisać hasło, np. „adwokat Kraków rozwód”, i można uzyskać wystarczająca liczbę wyników, by zacząć selekcję wstępną. Na czym ta będzie polegać? Kryteria wyboru dopasowujemy indywidualnie, jednak warto zwrócić uwagę na odległość od miejsca zamieszkania, jak i formy kontaktu, na które przystaje dany adwokat. Dla osoby zainteresowanej będzie to o tyle ważne, że każdy wyjazd i wizyta w kancelarii wiąże się nie tylko z kosztem czasu, ale i kolejnym wydatkiem finansowym. Niekiedy zaś najprostsze pytania można zadać w formie mailowej lub przez telefon, szybko uzyskując odpowiedź, a jednocześnie bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat.

Skąd mieć jednak pewność, że hasło „adwokat Kraków rozwód” jest na tyle dobrze sprecyzowane, że kilka z pierwszych pozycji wyświetlonych w wynikach wyszukiwania, faktycznie spełni nasze oczekiwania?

Istotne elementy

Konieczna jest ocena kompetencji danego adwokata, a nie da się tego zrobić inaczej, aniżeli zadając pytania. Dopytując się o wykształcenie, doświadczenie, głównie w typie spraw, jakie aktualnie nas interesują, wraz z liczbą wygranych i/lub przegranych, daje podstawową wiedzę, czy faktycznie mamy do czynienia z profesjonalistą.

Interesujące nas na daną chwilę hasło, jak np. „adwokat Kraków rozwód”, można również potraktować jako klucz do poszukiwań, wśród forów i serwisów prawniczych, gdzie z powodzeniem znajdują się porady i wskazówki osób indywidualnych, które miały już okazję skorzystać z usług konkretnego adwokata.