Podolog w Bydgoszczy – jak wybrać właściwego?

Stopy to bardzo ważny element ciała. Jakikolwiek problem pojawiający się w ich okolicy sprawia, że czujemy się niekomfortowo i często wyłączamy się z wielu aktywności. Nie rezygnuj z basenu, zajęć tanecznych czy nauk sztuk walki. Bydgoszcz może pochwalić się wieloma profesjonalnymi gabinetami podologicznymi. Po kilku wizytach zapomnisz, że kiedyś twoje stopy cię ograniczały.

Podolog nie jest lekarzem. Ale to nie znaczy, że nie ma specjalistycznego wykształcenia. Zarówno w Bydgoszczy, jak i w całej Polsce uczelnie wyższe oferują studia podologiczne na różnych stopniach – od licencjackich po podyplomowe. Wybierając swojego specjalistę sprawdź, czy posiada oficjalne wykształcenie.

Podolog a pedicurzysta

Nie tylko wykształcenie jest ważne. Podologia w Polsce pojawiła się kilka lat temu. To niewiele. Wcześniej problemami stóp zajmowali się przede wszystkim kosmetolodzy i pedicurzyści. Sprawdź, czym wcześniej zajmował się specjalista, do którego chcesz się udać. Jeżeli pracował w gabinecie kosmetologicznym oznacza to, że ma duże doświadczenie i wiedzę zdobytą w praktyce.

Dobry podolog z Bydgoszczy wie…

że próbki grzybów lub bakterii, które dotknęły twoje stopy lub paznokcie, nie można pobierać od razu. Badanie, które ma na celu określenie, z jakim rodzajem grzybicy się zmagasz, nie może zostać przeprowadzone bez wcześniejszego przygotowania. Podczas pierwszej wizyty podolog powinien zapytać, czy przyjmowałeś jakieś leki. W okresie 4-6 tygodni przed pobraniem próbki nie możesz stosować żadnych leków przeciwgrzybiczych. Jeżeli próbka pobierana jest z paznokcia, nie może na nim znajdować się lakier ani odżywka. Kilka dni przed badaniem nie powinno się stosować w okolicy zmian chorobowych kremów nawilżających.

Ile trwa leczenie u podologa w Bydgoszczy?

Żaden podolog nie jest w stanie przewidzieć tego z góry. Leczenie grzybicy trwa zazwyczaj kilka miesięcy i wymaga regularnych wizyt na oczyszczanie zmian chorobowych. Pedicure leczniczy to kwestia 1-2 godzin. W ciągu kilku wizyt uporacie się także z wrastającymi paznokciami. O długość leczenia zapytaj swojego specjalistę, a on oszacuje to indywidualnie.

Mimo że podolog nie jest lekarzem, jego etyka pracy jest na bardzo wysokim poziomie. Sprawdź ofertę gabinetów podologicznych w Bydgoszczy i wybierz tego, który najbardziej odpowiada twoim potrzebom.