Podolog nie jest lekarzem. Ale to nie znaczy, że nie ma specjalistycznego wykształcenia. Zarówno w Bydgoszczy, jak i w całej Polsce uczelnie wyższe oferują studia podologiczne na różnych stopniach – od licencjackich po podyplomowe. Wybierając swojego specjalistę sprawdź, czy posiada oficjalne wykształcenie.
Podolog a pedicurzysta
Nie tylko wykształcenie jest ważne. Podologia w Polsce pojawiła się kilka lat temu. To niewiele. Wcześniej problemami stóp zajmowali się przede wszystkim kosmetolodzy i pedicurzyści. Sprawdź, czym wcześniej zajmował się specjalista, do którego chcesz się udać. Jeżeli pracował w gabinecie kosmetologicznym oznacza to, że ma duże doświadczenie i wiedzę zdobytą w praktyce.
Dobry podolog z Bydgoszczy wie…
że próbki grzybów lub bakterii, które dotknęły twoje stopy lub paznokcie, nie można pobierać od razu. Badanie, które ma na celu określenie, z jakim rodzajem grzybicy się zmagasz, nie może zostać przeprowadzone bez wcześniejszego przygotowania. Podczas pierwszej wizyty podolog powinien zapytać, czy przyjmowałeś jakieś leki. W okresie 4-6 tygodni przed pobraniem próbki nie możesz stosować żadnych leków przeciwgrzybiczych. Jeżeli próbka pobierana jest z paznokcia, nie może na nim znajdować się lakier ani odżywka. Kilka dni przed badaniem nie powinno się stosować w okolicy zmian chorobowych kremów nawilżających.
Ile trwa leczenie u podologa w Bydgoszczy?
Żaden podolog nie jest w stanie przewidzieć tego z góry. Leczenie grzybicy trwa zazwyczaj kilka miesięcy i wymaga regularnych wizyt na oczyszczanie zmian chorobowych. Pedicure leczniczy to kwestia 1-2 godzin. W ciągu kilku wizyt uporacie się także z wrastającymi paznokciami. O długość leczenia zapytaj swojego specjalistę, a on oszacuje to indywidualnie.
Mimo że podolog nie jest lekarzem, jego etyka pracy jest na bardzo wysokim poziomie. Sprawdź ofertę gabinetów podologicznych w Bydgoszczy i wybierz tego, który najbardziej odpowiada twoim potrzebom.