Płyn micelarny: właściwa pielęgnacja twarzy na co dzień

Wiele pań codziennie decyduje się na szybki make-up: podkład, puder, maskara i szminka. Niezależnie jednak od tego, jakie kosmetyki zostaną ostatecznie wykorzystane do zrobienia makijażu, konieczne jest zmycie ich na koniec dnia. Najlepiej wykorzystać do tego sprawdzony płyn micelarny.

Płyn micelarny: podstawowe właściwości

Na rynku dostępnych jest mnóstwo różnego rodzaju preparatów do demakijażu. Wśród nich są toniki, żele i mleczka, a także oleje i płyny dwufazowe. Na uwagę zasługują jednak płyny micelarne. Głównie ze względu na to, że łączą właściwości toniku, mleczka i płynu dwufazowego, czyli odświeżenie, oczyszczenie i możliwość pozbycia się nawet najbardziej trwałych kosmetyków, takich jak wodoodporna maskara czy eyeliner. To oznacza, że płyn micelarny to preparat 3w1, łączący wszystko, co jest niezbędne do szybkiego i całkowitego zmycia z twarzy kosmetyków do makijażu. Płyn micelarny to nic innego jak roztwór wodny; zawiera mikrocząsteczki, które nazywane są micelami (stąd nazwa preparatu). Micele są niezwykle interesujące, ponieważ ich zewnętrzna strona odpycha tłuszcze i przyciąga wodę, natomiast wewnętrzna – odpychają wodę i wiążą się z tłuszczami. Takie właściwości pozwalają na skuteczne przyciąganie i pochłanianie tłuszczy oraz rozpuszczanie zanieczyszczeń innego rodzaju. Co ważne, płyn micelarny nie uszkadza przy tym warstwy ochronnej naskórka.

Płyn micelarny: nie tylko do usuwania makijażu

Płyn micelarny nie tylko doskonale usunie resztki makijażu, ale także świetnie nada się do odświeżenia skóry – nawet, jeśli wcześniej nie były na nią nakładane żadne kosmetyki. Usunie przede wszystkim nadmiar sebum i sprawi, że skóra będzie wydawać się miękka i całkowicie czysta. Z tego względu płyn micelarny jest polecany szczególnie osobom o mieszanym lub tłustym typie cery. Dobrym pomysłem jest również użycie płynu micelarnego przed nałożeniem makijażu; nawilży skórę i sprawi, że kosmetyki będą lepiej wyglądać na twarzy.