Peeling do ciała: zadbaj o swoją skórę

Pielęgnacja skóry jest zazwyczaj kojarzona ze stosowaniem różnego rodzaju kremów – ujędrniających, przeciwzmarszczkowych czy nawilżających. Należy jednak pamiętać, że składniki odżywcze zawarte w preparatach kosmetycznych mogą być maksymalnie wchłonięte przez pory tylko w sytuacji, w której skóra jest odpowiednio przygotowana. Z tego względu warto sięgnąć po peeling do ciała.
Skóra musi oddychać!

Niezwykle istotne jest to, by nasza skóra „oddychała”, czyli by pokrywające ją pory nie były zapchane. Do ich zatkania dochodzi w momencie, gdy na skórze przez dłuższy czas utrzymuje się warstwa obumarłego naskórka, połączona w dodatku z potem, wydzielinami gruczołów łojowych czy zwykłymi zanieczyszczeniami. Wbrew pozorom zwykłe przemywanie skóry może nie wystarczać, nawet, jeśli stosujemy przy tym odpowiednie preparaty kosmetyczne (mydło, żel pod prysznic). Aby skutecznie pozbyć się zbędnej warstwy naskórka konieczne jest sięgnięcie po peeling do ciała.

Peeling do ciała: jak i kiedy stosować?

Peeling do ciała nie tylko doskonale oczyszcza skórę, ale także przywraca jej prawidłowy koloryt. Po przeprowadzeniu zabiegu skóra staje się dodatkowo wygładzona i przyjemniejsza w dotyku. Kiedy warto pomyśleć o peelingu? Na pewno w momencie, gdy skóra stała się szara i szorstka oraz przed planowaną depilacją (a także 2-3 dni po niej). O częstszym peelingu powinny pomyśleć również osoby, które zmagają się z widocznymi oznakami starzenia się skóry (peeling nie tylko poprawi strukturę skóry, ale także pobudzi procesy odbudowy) czy osoby, które niedługo wybierają się na egzotyczne wakacje i pragną naturalnej, równej opalenizny (peeling zapobiegnie nierównomiernemu opaleniu się skóry). Warto jednak pamiętać, że peeling – nawet bez dodatkowych wskazań – powinien być wykonywany regularnie, najlepiej 1-2 razy w tygodniu. Co więcej, dotyczy to także osób z wrażliwą skórą; wykonywany peeling powinien być po prostu delikatniejszy, a wybrany produkt – dostosowany do typu cery.

Przed peelingiem konieczne jest najpierw oczyszczenie skóry (umycie jej), a następnie dokładne osuszenie. Niezależnie od tego, czy wykonujemy peeling całego ciała, czy jedynie twarzy i dekoltu, rozprowadzamy kosmetyk po skórze i jednocześnie wykonujemy delikatny masaż, pobudzając tym samym krążenie krwi. Jeśli chodzi o rodzaje peelingów, to preparaty tego rodzaju można podzielić zasadniczo na dwie grupy – peelingi mechaniczne (kosmetyki zawierające drobinki ścierne) oraz chemiczne (posiadające składniki, które rozpuszczają obumarły naskórek).