Cała prawda o infekcjach dróg moczowych

Infekcja dróg moczowych to coraz bardziej popularny problem, który jednak częściej pojawia się u kobiet, aniżeli u mężczyzn. Jak uniknąć takich infekcji oraz skąd się biorą? Jak walczyć z infekcją dróg moczowych, gdy już mamy z nią do czynienia?

Skąd się biorą infekcje dróg moczowych?

Kobiety mają krótką cewkę moczową. To właśnie dlatego, wszelkie bakterie, mają ułatwiony dostęp do niej. Pęcherz nieopodal odbytu, a także pochwy to również pożywka dla bakterii. Jednak przyczyny infekcji dróg moczowych są naprawdę różne. Począwszy od tego, że często choruje osoba, która ma cukrzycę, po fakt, iż problemy z drogami moczowymi są często wrodzone.

Na ogół nie jest trudno rozpoznać, że to właśnie tego rodzaju infekcja. Na co zwrócić uwagę?

• Jeśli odczuwasz silny ból za każdym razem, gdy oddajesz mocz
• Gdy chodzisz do toalety znacznie częściej niż zwykle
• Kiedy nie jesteś w stanie przespać całej nocy, ponieważ musisz chodzić do toalety
• Czasami przy infekcjach dróg moczowych w moczu pojawia się krew, a ty możesz odczuwać ból kręgosłupa oraz mieć podwyższoną temperaturę.

Jak leczyć zapalenie dróg moczowych?

Jeśli już wykluczyłeś kamicę nerkową, a także nowotwór – obie choroby dają podobne objawy – i masz pewność, że to zapalenie dróg moczowych, powinieneś rozpocząć kurację antybiotykową. Oczywiście może je przepisać wyłącznie twój lekarz. Natomiast powinieneś również na co dzień, stosować się do pewnych zasad.

Warto zaopatrzyć się w Żuravit. Jest to lek, który jest odpowiedzialny za wspomaganie działania układu moczowego. Jeśli problem pojawia się u ciebie regularnie, zażywaj po jednej kapsułce dziennie – każdego dnia.

Dbaj też o odpowiednią higienę osobistą. To niezwykle ważny punkt. Nie rezygnuj z codziennej kąpieli – nawet jeśli uważasz, że nie masz na to czasu. Wystarczy szybki prysznic.

Pij dużo wody – tak dużo, jak tylko możesz. Odpowiednie nawodnienie organizmu wspomaga walkę z problemami dróg moczowych.

Nie używaj środków plemnikobójczych. Jest cała masa sposobów na antykoncepcję, które są dla ciebie bezpieczniejsze. Pamiętaj, że istotna jest również higiena po stosunku – co tyczy się nie tylko ciebie, ale również i twojego partnera.