Piękny i jędrny biust przez całe życie? To możliwe!

Każda kobieta pragnie, by jej piersi przez możliwie długi czas zachowały swój wygląd, jak za młodu. Widmo grawitacji, zmian po ciąży czy długim odchudzaniu się, nie napawa optymizmem. Piękny biust można jednak zachować naprawdę długi czas. Nie musimy myśleć zawczasu o interwencji chirurga. Z powodzeniem znajdujemy ćwiczenia, metody i produkty kosmetyczne, dzięki którym jędrny biust przestaje być marzeniem, a staje się realny dla każdej z nas.

Ćwiczenia na porządku dziennym

Biust sam w sobie składa się z tkanki tłuszczowej, choć podtrzymywany jest dzięki mięśniom klatki piersiowej, ale i więzadłom. Niestety tkanki tłuszczowej nie możemy ćwiczeniami wyrzeźbić i wymodelować, jak innych partii ciała. Mimo wszystko ćwiczenia stosowane w obrębie klatki piersiowej, wzmacniają struktury, które odpowiadają za trzymanie biustu i jego niepoddawanie się nadmiernej czy zbyt szybkiej grawitacji.

Są to ćwiczenia możliwe do wykonania w domu, niewymagające jakiegokolwiek sprzętu, a propozycji znajdziemy całe mnóstwo w sieci. Wystarczy kilka czy kilkanaście minut poświęconych każdego dnia, by piękny biust zachować na długie lata.

Jędrny biust i jego pielęgnacja biustu

Jędrny biust za młodu to coś, nad czym w ogóle się nie zastanawiamy. Niestety po dwudziestym roku życia produkcja włókien kolagenowych znacznie zwalnia, a i my ją spowalniamy korzystając nadmiernie z promieniowania słonecznego. Niegdyś jędrny biust nagle zaczyna opadać, skóra nie jest już tak elastyczna, niestety staje się wiotka, a to co widzimy, przestaje przypominać biust, jaki miałyśmy za młodu. Jak temu zapobiec?

Pielęgnacja będzie obejmować działania kilku rodzajów. Przede wszystkim codzienna dieta, w której nie może zabraknąć wody, jak i warzyw oraz owoców. Witaminy, minerały, enzymy są odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie poszczególnych narządów w organizmie, ale i skóry, która stanowi największy powierzchniowo narząd w naszym ciele. Skóra piersi, która jest nawilżona, zachowuje swój piękny wygląd i sprawia, że jędrny biust zostaje z nami na długo.

Z produktów kosmetycznych wystarczy stosować kremy nawilżające i ujędrniające – tak rano, jak i wieczorem. Z ich pomocą można również wykonywać masaże piersi, które wpływają na poprawę ich wyglądu, a przy tym stanowią ważny punkt profilaktyki przeciwnowotworowej.

Sprzymierzeńcem pięknego i jędrnego biustu jest woda. Warto wykonywać masaże ciepłą i chłodną wodą na przemian, by poprawić krążenie krwi. Ruchy powinny być okrężne, a podczas takiego masażu należy omijać brodawki. Do tego woda w basenie, a właściwie nie woda basenowa sama w sobie, za to efekty, jakie przynosi pływanie. Tu można by ich wymieniać naprawdę dużo, ale dla piersi kluczowa jest poprawa krążenia, ujędrnianie oraz zaangażowanie mięśni górnych partii ciała podczas pływania.

Piękny biust na co dzień

Są takie sytuacje życiowe, kiedy to kobiece ciało zmaga się z naprawdę ogromnymi zmianami. To nie tylko odchudzanie, ale i ciąża. W obydwu przypadkach organizm zaczyna zupełnie inaczej funkcjonować, do tego pojawiają się wahania hormonalne. Piękny biust w takim przypadku? To także możliwe! Należy przede wszystkim zadbać o utrzymanie prawidłowej masy ciała, natomiast na etapie ciąży szczególną uwagę zwrócić na masaże i codzienną pielęgnację. Jędrny biust po ciąży jest możliwy do uzyskania!

Metody na zachowanie biustu, który już zawsze będzie nam się podobał, nie są trudne do wdrożenia w codzienne życie. Nie wymagają wiele wysiłku, czasu czy kosztów, a im wcześniej na nie postawimy, tym szybciej zapomnimy o konieczności interwencji chirurgicznej.