Organizacja imprezy okolicznościowej – wybór sali i menu

Chrzest dziecka, pierwsza komunia święta, okrągła rocznica ślubu czy urodziny seniora rodu – każda z tych okazji wymaga uroczystej oprawy. Jednym z najczęściej stosowanych, a na pewno najwygodniejszym rozwiązaniem jest organizacja imprezy okolicznościowej w restauracji. Obecnie większość lokali gastronomicznych oferuje taką możliwość, czym więc powinniśmy się kierować wybierając miejsce na rodzinną imprezę?

Jak wybrać odpowiednią salę?

Planując przyjęcie urodzinowe w restauracji bądź też inne uroczystości rodzinne, jak chrzciny czy przyjęcie komunijne, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. O tym, czy impreza będzie udana, w dużej mierze decyduje wybór miejsca – lokal powinien być nie tylko gustownie urządzony, ale również na tyle przestronny, by pomieścić wygodnie wszystkich zaproszonych gości. Wybierając miejsce na imprezę okolicznościową warto też zastanowić się nad restauracją umożliwiającą odpoczynek na świeżym powietrzu, zwłaszcza jeśli impreza odbywa się wiosną lub latem. Zbyt długie siedzenie przy stole może okazać się nieco męczące, dlatego też spacer po pięknym ogrodzie stanie się miłym urozmaiceniem. Dodatkowym atutem będzie niewielki plac zabaw dla dzieci, bądź miejsce, gdzie najmłodsi mogą swobodnie pobiegać. Nie zapominajmy też o nieco bardziej przyziemnych kwestiach, jak chociażby dojazd do lokalu. Przy większej liczbie gości zdecydowanie korzystniej jest wybrać restaurację z odpowiednio dużym parkingiem, aby każdy z zaproszonych mógł wygodnie dojechać na organizowaną przez nas uroczystość i zostawić auto w bezpiecznym miejscu.

 Miejsce na foto1

Menu na miarę konkretnych potrzeb

Odpowiednio wybrana sala na komunię, rocznicę ślubu czy chrzciny to już połowa sukcesu. Pamiętajmy jednak, że nie mniej istotne jest atrakcyjne menu. Każda dobra restauracja ma w ofercie różne propozycje dla swoich klientów, dlatego jeśli chodzi o wybór posiłków na pewno nie będziemy mieć większych problemów ze skomponowaniem smacznych dań. Przykładowy jadłospis zobaczyć możemy np. na stronie https://zacisze.gda.pl/menu-imprezy-okolicznosciowe/. Zależnie od naszych oczekiwań zaplanujemy więc zarówno skromniejsze przyjęcie, jak i spotkanie z bogatszym menu. Co powinniśmy wziąć pod uwagę wybierając konkretne pozycje z karty dań? Na pewno oczekiwania zaproszonych osób, a zwłaszcza dzieci. Pamiętajmy, że bywają one bardzo wybredne, dlatego posiłki skomponowane specjalnie z myślą o najmłodszych to najrozsądniejsze rozwiązanie. A jeśli chcemy się upewnić, że wybrany przez nas lokal serwuje pyszne posiłki, warto wybrać się do niego wcześniej, np. na niedzielny obiad, i poznać możliwości szefa kuchni.

 

Pamiętaj o wcześniejszej rezerwacji

Planując imprezę okolicznościową w restauracji nie warto zwlekać z rezerwacją sali, zwłaszcza jeśli chodzi o przyjęcia komunijne odbywające się w tym samym czasie. Wcześniejsze zarezerwowanie sali to również więcej czasu na dopracowanie szczegółów i pewność, że nasza impreza zostanie zorganizowana na najwyższym poziomie.