Okulary słoneczne Gill

Dobrze dobrana bluzka czy garsonka podkreśla naszą sylwetkę i dodaje nam uroku. Podobnie jest z innymi częściami garderoby. Każda z nas wie jak ważny jest kolor i rodzaj butów, które tak samo jak torebka są nieodzownym dodatkiem do stylu kobiety. Czy na tym można poprzestać? Zdecydowanie nie. Należy pamiętać o okularach słonecznych oraz biżuterii, które dodadzą nam uroku.

Okulary słoneczne mają nie tylko upiększać nasz wygląd, ale przede wszystkim chronić nasz oczy przed szkodliwymi promieniowaniami UV. Na rynku jest cała masa okularów przeciwsłonecznych. Jakie wybrać i gdzie kupić? Odpowiemy na najczęściej zadawane pytania.

Jakie okulary słoneczne wybrać?

Przede wszystkim przed kupnem okularów należy odpowiedzieć sobie na pytanie jak długo i w jakich warunkach będziemy je nosić. Jeśli potrzebujemy okularów słonecznych, które założymy kilka razy w sezonie to możemy się pokusić o najtańsze modele z przysłowiowego bazaru. Jeśli będziemy nosić je często, np kilka razy w tygodniu to obowiązkowo musimy zaopatrzyć się w modele z dobrymi filtrami UV. Jeśli intensywnie korzystamy z życia i okulary będą nam potrzebne podczas uprawiania sporu, wybierzmy modele do tego przeznaczone. Przykładem mogą być okulary żeglarskie gillmarine.com.pl/81-okulary-gill skonstruowane tak aby w 100% chronić nasze oczy przed szkodliwymi promieniami : UVA, UVB oraz UVC. Okulary marki Gill idealnie nadają się do noszenia na plaży, podkreślają nasz indywidualny styl. Mają niepowtarzalne oprawki, ich kolorystyka i kształt przyciągnie wzrok każdego kto na nas spojrzy. Poza plażą, żeglarstwem idealnie sprawdzą się podczas pieszej wycieczki po górach czy jazdy rowerem. Ścisłe dopasowane do skroni, zapewniają stabilne trzymanie się na nosie. Możemy być pewni, że nie spadną nam w najmniej oczekiwanym momencie.

Gdzie kupić okulary słoneczne?

Jak już wspomnieliśmy do okazjonalnego noszenia można kupić okulary na straganie, jednak ze względu na ich zły wpływ na zdrowie oczu odradzamy tego typu zakupu. Kolejnym miejscem są sieci handlowe z akcesoriami sportowymi, oferujące certyfikowane okulary słoneczne. Jest to idealny wybór ceny do jakości jaka otrzymujemy. Kolejnym miejscem są specjalistyczne sklepy: rowerowe, żeglarskie, górskie, w których zaopatrzymy się w profesjonalne okulary przeciwsłoneczne. Więcej o sportowych okularach przeczytasz na blogu żeglarskim www.mazuria.com/blog w zakładce 7 ważnych cech okularów żeglarskich oraz w artykule nowagazeta.pl/2019/12/okulary-dla-zeglarzy omawiającym okulary słoneczne dla miłośników sportów wodnych. Tergo typu okulary słoneczne, na tle konkurencji będą się wyróżniać swoim nietypowym designem oraz specjalistycznym przeznaczeniem, które docenimy podczas uprawiani sportu i codziennej aktywności fizycznej. Najdroższym miejscem na zakup okularów słonecznych jest salon optyczny. Wiąże się to z dużą marżą i renomą jaka posiadają tego typu lekarskie salony.

Cena okularów słonecznych.

Najtańsze okulary zakupimy na przysłowiowym straganie. Ich cena wynosi od 15 do 25 zł. Nieco droższe będą okulary w sieciach handlowych. Posiadają one certyfikaty filtrów UV. Ich cena kształtuje się od kilkudziesięciu do 150 zł. Kolejnym popularnym miejscem są wspomniane sklepy sportowe. Ceny zaczynają się od 200 zł. Maksymalnie wydamy 350 zł za najnowsze kolekcje. Oprócz specjalistycznego zastosowania wyposażone są we wszystkie potrzebne filtr chroniące nasze oczy przed promieniowaniem UVA, UVB oraz UVC. Najdrożej jest w specjalistycznych sklepach optycznych gdzie ceny zaczynają się od 300 zł wzwyż. Za renomę i prestiż tego typu placówek trzeba zapłacić. Możemy jednak liczyć na promocje np przy zakupie zwykłych okularów do noszenia na co dzień, które korygują nasza krótkowzroczność bądź dalekowzroczność. Okuliści podczas zakupu tradycyjnych okularów, często proponują dodatkowe okulary przeciwsłoneczne w promocyjnych cenach lub gratis.