Naturalne Metody Na Trądzik – 5 Domowych Sztuczek

Poszukiwanie najlepszych, najszybszych i najskuteczniejszych domowych środków zaradczych na trądzik nie jest tak proste, jak niektórzy ludzie myślą. W większości przypadków może się okazać, że jest to proces prób i błędów. Na przykład, soda oczyszczona jest jednym z najpopularniejszych tego typu środków. Niestety, osoby o skórze wrażliwej często po zastosowaniu sody oczyszczonej potęgują problemy z trądzikiem, które w wyniku podrażnienia skóry pogłębiają się. Jedno rozwiązanie może działać dla niektórych osób, ale może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego. A jeśli zależy Ci, aby oczyścić pory z niedoskonałości, może Cię to trochę przygnębiać. Zatem jakie są najlepsze domowe środki zaradcze na trądzik, których efekty zobaczysz z dnia na dzień?

1. Czosnek

Czosnek ma właściwości antyseptyczne, które mogą zwalczać bakterie atakujące Twoją skórę. Oprócz tego zawiera również naturalne składniki, takie jak siarka, o których wiadomo, że szybko leczą trądzik. Jak to wykorzystać? Najlepiej przekroić ząbek czosnku na dwie części. Następnie można wetrzeć go bezpośrednio na niedoskonałości. Pozostawić na pięć minut przed umyciem letnią wodą. Powtórzyć gdy skóra nie wykazuje oznak wrażliwości.

2 Ogórek

Ogórek od dawna znany jest jako naturalny środek łagodzący skórę. Jest to również bogate źródło różnych składników odżywczych, które mogą pomóc w leczeniu trądziku i profilaktyce. Należą do nich witaminy A, C i E. Regularnie stosowany ogórek może zapobiegać przetłuszczaniu skóry, a w konsekwencji powstawaniu trądziku.

Istnieją trzy różne sposoby wykorzystania ogórka jako środka na trądzik:

Opcja nr 1: Nałożyć tarty lub pokrojony w plastry ogórek na dany obszar i pozostawić go na 20 minut przed umyciem.

Opcja nr 2: Pokroić ogórek na kawałki. Niech moczą się w misce z czystą wodą przez co najmniej godzinę. Podczas tego procesu składniki odżywcze z ogórka, w tym chlorofil, powoli przenoszą się do wody. Odcedzić roztwór i użyć wody jako napoju lub do mycia twarzy.

Opcja nr 3: Aby wykonać maskę na twarz, zmieszać tarty ogórek z jedną filiżanką płatków owsianych. Następnie można połączyć tę mieszankę z niewielką ilością jogurtu naturalnego, aby uzyskać gładszą konsystencję. Nałożyć maskę na około 30 minut a następnie zmyć wodą.

3. Pasta do zębów

Pasta do zębów działa zasadniczo jak zwykła maseczka. W przypadku stosowania bezpośrednio na poszkodowane miejsce, pasta do zębów pomoże wysuszyć pryszcze i wchłonąć nadmiar oleju. Jest to bardzo skuteczny środek na trądzik w domu dla osób cierpiących na łagodne formy trądziku, takie jak zaskórniki. Należy jednak za wszelką cenę unikać stosowania past do zębów wykonanych z żelu lub zawierających właściwości wybielające. Produkty te zawierają nadtlenek wodoru i inne substancje chemiczne, które mogą szkodzić wrażliwej skórze.

Przed nałożeniem pasty do zębów na skórę, nałóż okład z lodu na dotknięte miejsce, aby ukoić pory. Następnie można nałożyć niewielką ilość pasty do zębów na pryszcze i pozostawić ją na co najmniej 30 minut, następnie spłukać.

4. Miód

Miód dla Twojej skóry może działać jako niesamowity środek przeciwdrobnoustrojowy i leczniczy.

Aby go wykorzystać w walce z trądzikiem, należy zanurzyć wacik w miodzie, a następnie nałożyć go na poszkodowany obszar. Pozostawić na co najmniej 30 minut przed płukaniem.

5. Sok z cytryny

Cytryna zawiera witaminę C i ma skuteczne właściwości pozwalające zwalczać bakterie wywołujące trądzik. W praktyce, najlepiej jest używać naturalnego świeżego soku cytrynowego. Te, które są sprzedawane na rynku w butelkach często zawierają konserwanty, które mogą przynieść więcej szkód dla skóry niż pożytku.

Istnieją dwa sposoby, aby użyć soku z cytryny w walce z trądzikiem:

Opcja nr 1: Zanurzyć czysty wacik w soku cytrynowym. Nałożyć na poszkodowany obszar i pozostawić nałożony sok na noc. Następnego ranka umyć letnią wodą.

Opcja nr 2: Zmieszaj łyżkę stołową soku cytrynowego z łyżeczką cynamonu w proszku, aby utworzyć maskę. Nałożyć na poszkodowany obszar i pozostawić na noc. Następnego ranka umyć letnią wodą. Uwaga: Może to nie być zalecane dla osób o skórze wrażliwej.

6. Naturalne suplementy
W leczeniu trądziku ważne jest, aby stosować produkty pochodzenia organicznego. W naszej diecie jest już bowiem wystarczająco środków chemicznych, które są największą przeszkodą w pokonaniu trądziku. Oprócz wspomnianych metod, warto jest równorzędnie wspomagać się suplementem zawierającym szereg substancji antybakteryjnych i wspomagających oczyszczanie skóry. Godnym polecenia środkiem jest np. Nonacne, zawierający bogaty zestaw ciekawych składników. Możesz o nim przeczytać tutaj: Nonacne – Działanie, Opinie, Recenzja