Współczesna panna młoda

Czasy się zmieniają i tradycje ślubne również. Jednak jest jedna rzecz, która pozostaje niezmienna. W tym najważniejszym dniu w życiu, każda kobieta chce wyglądać i czuć się idealnie. O czym należy pamiętać, by w natłoku przygotowań nie zapomnieć o sobie? Bo przecież współczesna panna młoda ma jeszcze trudniejsze zadanie, łącząc przygotowania ślubu z karierą i codziennymi obowiązkami.

Już mi niosą suknię z welonem…

Tak śpiewano w piosence, jednak rzeczywistość nie wygląda aż tak kolorowo. Wybór tej idealnej sukni ślubnej to nie lada wyzwanie. To prawda wybór jest obecnie ogromy, ale przecież trzeba się zdecydować na jedną jedyną. Do wyboru są dwie opcje. Pierwsza z nich to oczywiście kupno gotowej kreacji. Na jej szukanie najlepiej poświęcić kilka dni i odwiedzić kilka salonów. Pozwala to na zorientowanie się w ofercie, modelach a również cenach. Warto wybrać się na poszukiwania z przyjaciółką. Druga opinia często pozwala uniknąć błędów. Drugą opcją jest oczywiście uszycie wymarzonej sukni według własnego projektu. Musimy pamiętać jednak, że wymaga to więcej czasu.

Nie tylko sukienka

Oczywiście bez pięknej sukni nie ma ślubu. Jednak musimy też pamiętać o dodatkach. Obowiązkowym miejscem do odwiedzenia, kiedy sukienka jest już wybrana jest jubiler. Odpowiednia biżuteria jest elementem niezbędnym ślubnej stylizacji. W zależności od panny młodej może być to minimalistyczna zawieszka na łańcuszku, kolia czy nawet diadem. Jedno jest pewne, biżuteria musi być elegancka i z metali szlachetnych, bo to przecież wyjątkowy dzień. Wizyta ta może także służyć części obowiązkowej ślubu – wybraniu obrączek. Jubiler pomoże dopasować je idealnie dla pary młodej.

Przetańczyć całą noc

Kiedy jubiler został odhaczony ze ślubnej listy czas na kolejne wybory. Jeżeli wesele to tańce, jeżeli tańce to wygodne buty. Przecież panna młoda ma tyle na głowie, że nie powinna się martwić o to, że w pewnym momencie wieczora zaczną ją boleć stopy. Dlatego tak ważne jest wybranie butów, które nie tylko będą pasować do stylizacji, ale także będą wygodne. Czy muszą to być szpilki? Nie koniecznie. Oczywiście kobieca stopa wygląda w nich pięknie, ale nie za wszelką cenę. Jeżeli panna młoda decyduje się na szpilki to obcas nie powinien mieć więcej niż 8cm. Dziewczyny, które na co dzień nie chodzą w wysokich butach nie powinny także na siłę decydować się na nie na ślub – nie jest to już obowiązek. Wybór płaskiego obuwia ślubnego jest ogromny i każdy znajdzie coś dla siebie.

Chwila relaksu

Podczas całego przedślubnego szaleństwa panna młoda nie powinna zapomnieć o sobie i znaleźć czas na relaks. Idealnym rozwiązaniem jest popołudnie w SPA z przyjaciółkami. Nie dość, że jest to wspaniały relaks to masaże i specjalne zabiegi sprawią, że panna młoda będzie wyglądała jeszcze piękniej w tym wyjątkowym dniu.