Najpopularniejsze zabiegi nieinwazyjne w medycynie estetycznej

Z zabiegów medycyny estetycznej korzysta coraz więcej osób. Decydują się na nie ze względu na wysoką efektywność, a także bezbolesność oraz brak inwazyjności. Nie bez znaczenia pozostają ceny oferowane przez kliniki urody, które stają się coraz korzystniejsze. Szczególnym powodzeniem cieszą się usługi pozwalające na odzyskanie młodego wyglądu. Jakie są najpopularniejsze zabiegi tego typu?

Nowoczesna medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna to wciąż stosunkowo młoda dziedzina medycyny. Oferowane przez nią rozwiązania nie są tak inwazyjne, jak te powiązane z chirurgią plastyczną. Dorównują efektywnością nowoczesnym zabiegom kosmetologicznym, nie wymagając przy tym długiej rekonwalescencji. Zabiegi medycyny estetycznej mają na celu przede wszystkim poprawę komfortu życia pacjentów. Pozwalają na korektę różnych niedoskonałości urody, a także spowalniają naturalne procesy starzenia się. Nierzadko ingerują w głębokie warstwy skóry, jednak zapewniają przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa. Wszelkie dolegliwości bólowe i podrażnienia po zakończeniu zabiegu są minimalne.

Peeling chemiczny

Do najmniej inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej należą wszelkiego rodzaju peelingi. Stosowane w nich kosmetyki powstają na bazie naturalnych składników, takich jak kwas migdałowy. Zabieg z wykorzystaniem tego środka poprawia kondycję skóry i pozwala na jej kompleksowe leczenie. Kwas migdałowy pozyskiwany jest w procesie hydrolizy, pozwalającej na ekstrakcję cennego wyciągu z gorzkich migdałów. W odpowiednim stężeniu substancja ta posiada silne właściwości rozjaśniające. Kosmetyk używany do peelingu nie zawiera żadnych substancji fotouczulających, dzięki czemu może być stosowany o dowolnej porze roku i do wszystkich typów skóry. Zabieg nie wywołuje niepożądanych skutków ubocznych. Peeling chemiczny często stosowany jest jako uzupełnienie terapii z zastosowaniem silnych kwasów, celem złagodzenia podrażnień pozabiegowych.

Zastosowanie osocza bogatopłytowego

Przedwczesna utrata włosów jest problemem dotykającym przede wszystkim mężczyzn. Defekt ten bywa bardzo kłopotliwy, zwłaszcza gdy występuje w stosunkowo młodym wieku. Nieinwazyjnym, a przy tym skutecznym sposobem leczenia tego problemu jest zastosowanie osocza bogatopłytkowego. Koncentrat zasobny w wartościowe czynniki wzrostu i płytki krwi pobierany jest bezpośrednio z krwi pacjenta. Następnie podaje się go bezpośrednio w skórę głowy, co aktywuje komórki macierzyste obecne w cebulkach włosowych. Następuje naturalne pobudzenie mechanizmów regeneracyjnych, pod wpływem których następuje ponowny wzrost włosów. Nieinwazyjne leczenie łysienia można wykonać także za pomocą lasera. Terapia ta polega na emisji światłą czerwonego i podczerwonego o niedużej mocy. Zastosowanie urządzeń biostymulacyjnych poprawia metabolizm komórek cebulek włosowych.

Makijaż permanentny

Zabieg makijażu permanentnego polega na trwałym podkreśleniu oczu, brwi i oczu pacjentki. Usługa kosmetyczna tego typu jest całkowicie bezpieczna dla skóry twarzy, a przy tym zapewnia znakomity efekt estetyczny. Makijaż permanentny pozwala na uwydatnienie oczu, wyregulowanie kształtu brwi oraz wzmocnienie konturów warg. Zabieg ten stanowi dobrą alternatywę dla bardziej inwazyjnych rozwiązań chirurgicznych. Uzyskany efekt jest dobrze widoczny, ale prezentuje się naturalnie i estetycznie. Profesjonalne wykonanie makijażu permanentnego może podkreślić atuty urody, a jednocześnie zamaskować różne niedoskonałości. Często wykonywany jest celem zatuszowania defektów skóry, takich jak plamy pigmentacyjne, blizny i przebarwienia. Trwały makijaż stanowi ponadto szansę na odzyskanie pewności siebie przez osoby, które ze względów zdrowotnych utraciły włoski rzęs lub brwi.

Lifting bez skalpela

Medycyna estetyczna na różne sposoby stara się sprostać potrzebie zachowania młodego wyglądu przez pacjentów. Opracowywane są różne techniki i metody przeciwdziałania objawom starzenia się skóry. Zabiegi te są w większości nie wymagają hospitalizacji. Odmładzanie skóry można przeprowadzić za pomocą specjalnego lasera frakcyjnego. Usługi tego typu wykonuje klinika medycyny estetycznej Anlaya, na której stronie znajduje się kompletna oferta: https://anlaya.pl/. Lifting bez skalpela pobudza procesy regeneracyjne skóry. Wywołując bodziec termiczny, zwiększa jej napięcie oraz jędrność. Laser emituje światło, które wykonuje w skórze mikrouszkodzenia. Uszkodzone obszary odbudowywane są zdrową tkanką, co prowadzi do wytworzenia nowych włókien kolagenowych. W rezultacie skóra zyskuje odmłodzony wygląd.