Medycyna naturalna pomoże Ci w rozluźnieniu mięśni twarzy

Medycyna naturalna pomoże Ci w rozluźnieniu mięśni twarzy

Wiele osób szuka alternatywnych metod odmładzania wyglądu. Preferują oni naturalny sposób dbania o wygląd i swoje zdrowie. Jest to dobre rozwiązanie w przypadku korzystania z metod sprawdzonych i bezpiecznych. Do najpopularniejszych zabiegów medycyny naturalnej można zaliczyć akupunkturę, akupresurę i masaże. Wiele gabinetów stosują medycynę naturalną znajdziemy w Warszawie ale czy medycyna naturalna pomoże w rozluźnieniu mięśni twarzy?

Głównym celem medycyny naturalnej jest nieinwazyjne i naturalne podejście do leczenia i łagodzenia dolegliwości bólowych. W przypadku rozluźniania mięśni twarzy najlepiej sprawdzają się masaże twarzy, wywodzące się z medycyny wschodu takie jak Kobido czy japoński lifting twarzy jak również masaż transbukalny i mioplastyczny. Mimo, iż te masaże kojarzone są z naturalnymi metodami odmładzania twarzy, doskonale wpływają również na rozluźnienie napięć mięśniowych.

Jak rozluźnić mięśnie twarzy?

Kobido to masaż wywodzący się z Japonii. Jest on nazywany mianem liftingu bez skalpela ponieważ jego głównym celem jest niwelowanie oznak starzenia oraz opóźnianie procesów starzenia. Jednak masaż Kobido to bardzo złożona technika, dzięki czemu oprócz efektów poprawiających napięcie skóry, masaż Kobido redukuje również napięcia mięśniowe oraz wprowadza w stan relaksu, redukuje obrzęki i zastoje limfatyczne, uelastycznia tkanki twarzy oraz poprawia funkcjonowanie całego organizmu.

Japoński lifting odmładzający to podobnie jak Kobido kolejna technika wywodząca się z Japonii. Jest to masaż bazujący na technice refleksologii i wywieraniu ucisku na szczególnych punktach refleksologicznych znajdujących się w skórze. Jego głównym efektem jest poprawa napięcia skóry, lepsze odżywienie i dotlenienie, redukcja obrzęków i napięcia mięśni oraz poprawę ogólnego funkcjonowania organizmu.

Masaż transbukalny to technika polegająca na obustronnym opracowaniu tkanek, a więc zarówno od strony jamy ustnej jak i zewnętrznej powierzchni skóry. Głównym efektem masażu transbukalnego jest regeneracja tkanek i odbudowa mięśni, niwelowanie napięcia mięśni twarzy, poprawa elastyczności mięśni, stymulacja metabolizmy, usuwanie toksyn, poprawia ukrwienia skóry, poprawa owalu twarzy i redukcja zmarszczek mimicznych

Masaż mioplastyczny to masaż opierający się na technice głębokiego ugniatania skóry. Jest przeznaczony dla osób w każdym wieku a jego głównym zadaniem jest redukcja napięcia mięśni, redukcja obrzęków, cieni i opadania powiek, redukcji asymetrii twarzy, profilaktyka przeciwstarzeniowa, rehabilitacja niedowładów i paraliżu mięśni.

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z kliniką medycyny estetycznej RosaMed Clinic. Sprawdź zabiegi medycyny naturalnej w Warszawie.