Kwas polimlekowy – Twój sprzymierzeniec w walce o młodzieńczy wygląd

Kwas polimlekowy – Twój sprzymierzeniec w walce o młodzieńczy wygląd

Kwas polimlekowy to popularny i uznawany jako jeden z dających najbardziej spektakularne efekty stymulator syntezy włókien elastynowych i kolagenowych. Czyni to z niego niezawodną metodę leczenia objawów przedwczesnego starzenia się skóry dostępną na rynku.

Kwas polimlekowy – czym jest?

Kwas L-polimlekowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka, podobnie jak kwas hialuronowy. Oba te substraty wykorzystywane są w medycynie estetycznej i pełnią rolę wypełniaczy wszelkich ubytków w tkance skórnej zarówno twarzy, jak i innych części ciała.

Zabieg wypełniania kwasem polimlekowym, dzięki któremu dochodzi do pobudzenia organizmu do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych nadaje skórze zauważalny, odmłodzony wygląd, który może utrzymać się na dłuższy czas – niejednokrotnie nawet na okres dwóch lat.

Zabieg kwasem polimlekowym – wskazania

Zabieg kwasem L-polimlekowym dedykowany jest przede wszystkim osobom dojrzałym, u których zaczynają być widoczne pierwsze oznaki starzenia się skóry – wiotczenie, zmarszczki w kącikach oczu i ust, cienka skóra.

Zabieg najczęściej wykonywany jest na okolicach mocno ”eksploatowanych”, do których zalicza się usta, skronie, kąty żuchwy, doliny łez czy łuki jarzmowe. Powszechnie znane powiedzenie, iż ”śmiech to zdrowie” jest niewątpliwie prawdziwe, jednak po latach może doprowadzić do powstawania zmarszczek mimicznych. Zabieg kwasem polimlekowym zauważalnie spłyci ubytki, nadając jednocześnie efekt odmłodzonej i promiennej skóry.

Zabieg kwasem polimlekowym – przebieg

Zabieg przeprowadzony jest po szczegółowej konsultacji lekarskiej. Do tego celu używa się niezwykle cienkiej igły i niewielkich porcji substancji, dzięki czemu cała procedura jest praktycznie niewyczuwalna dla pacjenta. Zasinienia związane z zabiegiem pojawiają się sporadycznie i jest to całkowicie normalne – nie utrzymują się dłużej niż 5 dni od zakończenia zabiegu. Po wprowadzeniu kwasu do tkanki podskórnej zostaje wykonany masaż, którego zadaniem jest właściwe rozprowadzenie substancji pod skórą. 

Czas wykonania zabiegu to zazwyczaj 30–60 minut.

Zabieg kwasem L-polimlekowym – efekty

Zmiany w wyglądzie po zabiegu kwasem L-polimlekowym pojawiają się stopniowo. Pobudzony organizm zaczyna samodzielnie produkować włókna kolagenowe, co prowadzi do naturalnego wypełniania się ubytków skórnych, takich jak bruzdy i zmarszczki. Do korzystnych efektów zabiegu należy również:

  • efekt odmłodzonej skóry
  • jędrność
  • regeneracja tkanki podskórnej.

Zabieg kwasem polimlekowym – przeciwwskazania

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • aktywne infekcje organizmu
  • choroby immunologiczne
  • skłonność do powstawania blizn
  • słaba krzepliwość krwi
  • cukrzyca.

Decydując się na jakikolwiek zabieg, warto oddać się w ręce ekspertów. Specjalistyczny gabinet High-Med w Warszawie od lat dba o piękny wygląd i komfort swoich pacjentów. Usługi świadczone przez wykwalifikowany i doświadczony personel są bardzo szerokie, a miła, wręcz rodzinna atmosfera – jest na wagę złota.