Lubrykant- czym jest i kiedy warto go stosować?

Lubrykanty to specjalistyczne preparaty w formie żelu, które mają na celu wyeliminowanie problemu suchości pochwy. Poprawia to jakość współżycia i pozwala kobiecie odzyskać utracony komfort. Obecnie stosowanie lubrykantów jest powszechne i nie jest już tematem tabu.

Kiedy sięgnąć po lubrykant?

Najczęściej po lubrykant sięgają kobiety cierpiące na suchość pochwy. Jej przyczyn może być wiele, począwszy od stresu aż po przyjmowanie niektórych leków. Lubrykant doskonale nawilża pochwę, dzięki czemu ułatwia współżycie. Niektóre pary stosują go również w celu urozmaicenia i możliwości doświadczania nowych doznań seksualnych. Stosowanie lubrykantów pozwala wyeliminować uporczywą i wstydliwą dolegliwość, do której wciąż przyznaje się niewiele kobiet. Specjalistyczne żele doskonale pielęgnują kobiece okolice intymne, dzięki czemu możliwe jest złagodzenie podrażnień i zmniejszenie prawdopodobieństwa ich występowania w przyszłości. Umożliwia również ochronę przed infekcjami pochodzenia bakteryjnego, grzybiczego czy pierwotniakowego. Starannie opracowana formuła lubrykantów pozwala utrzymać optymalne pH okolic intymnych. Dlatego w szczególności powinny o to zadbać kobiety aktywne- często uczęszczające na basen czy saunę oraz intensywnie uprawiające sport. Należy pamiętać, że jeśli suchość pochwy utrzymuje się dłużej to, należy udać się do lekarza.

Jak działa lubrykant?

Lubrykant nakłada się na zewnętrzną część narządów płciowych. Na rynku są dostępne różne rodzaje lubrykantów, a każdy z nich spełnia inne funkcje. Lubrykant ma za zadanie nie tylko nawilżyć narządy płciowe, ale również urozmaicić grę wstępną. W tym celu powstały różne smaki lubrykantów. Są one rozpuszczalne w wodzie i mogą być stosowane z prezerwatywą. Lubrykant został opracowany tak, że się nie klei i nie pozostawia zabrudzeń, dlatego z powodzeniem może być stosowany do masażu. Skład niektórych lubrykantów został opracowany tak, aby przynosił uczucie chłodzenia lub rozgrzewania, co stymuluje i pobudza zmysły. Konsystencja lubrykantów została opracowana w taki sposób, aby ułatwiać ruchy i maksymalnie zwiększyć komfort w trakcie współżycia.