Lifting wolumetryczny – sposób na cofnięcie oznak starzenia się skóry twarzy

Upływający czas odciska swoje piętno zwłaszcza na twarzy. Dla jednych jest łaskawy, dla innych nie zna litości. Na szczęście problem wiotczejącej skóry, która traci elastyczność, świeży, zdrowy wygląd oraz młodzieńczy blask można rozwiązać. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, a konkretniej – zabieg wolumetrii twarzy. Sprawdź, na czym polega.

Lifting wolumetryczny to zabieg, który pomaga wymodelować nos, podbródek i policzki, uwydatnić kości policzkowe, wypełnić zagłębienia np. przy skroniach. W wyniku takiej subtelnej korekty, pacjent odzyskuje właściwy owal twarzy, a efekt jest jednolity i naturalny. Rezultaty utrzymują się przez okres 18 — 24 miesięcy.

Kiedy warto rozważyć wolumetrię twarzy?

Wolumetria twarzy to jedna ze skuteczniejszych metod walki ze zmarszczkami i innymi niedoskonałościami starzejącej się skóry twarzy. Choć jest to zabieg bez użycia skalpela, przed podjęciem decyzji o jego wykonaniu warto najpierw znaleźć salon kosmetyczny godny zaufania. Ważne jest przeprowadzenie indywidualnej konsultacji z kosmetologiem, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania do przeprowadzenia wolumetrii (alergie, ciąża, karmienie piersią, choroby immunologiczne i inne). Wykonaniem miejscowej iniekcji zajmuje się specjalista, posiadający uprawnienia do wykonywania tego typu czynności. Niesłychanie ważne jest sterylne otoczenie i sprzęt nowej generacji. Podobnie jak dobrze dobrany wypełniacz, są one gwarancją sukcesu.

Wśród najczęstszych przesłanek do wykonania tego rodzaju liftingu są:

  • wiotczenie i opadanie skóry,
  • zapadające się policzki,
  • opadający owal twarzy,
  • pogłębiające się bruzdy,
  • utrata odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry,
  • chęć dokonania kosmetycznych korekt nosa, kości policzkowych, ust.

Trudno jednoznacznie określić moment na rozpoczęcie przygody z wolumetrią. Na pewno nie powinny wykonywać jej osoby zbyt młode. Najczęściej do salonów zgłaszają się kobiety i mężczyźni po 40. roku życia, którzy zauważyli u siebie miejscowe ubytki tkanki tłuszczowej. Nie tylko na bieżąco kontrolują oni stan swojej skóry, ale także troszczą się o jej dobrą kondycję, a przez to o swoje samopoczucie.

Nieinwazyjna walka ze zmarszczkami

W walce z oznakami starzenia się skóry można sięgać po różne metody. Obecnie dużą popularnością cieszą się zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z nich jest lifting wolumetryczny wykonywany w salonie Aesthetic. Przeprowadzany jest z wykorzystaniem gęstego wypełniacza o właściwościach elastycznych, np. Teosyal Ultimate czy Filorga Volume. Kosmetolog nie korzysta ze skalpela, a więc zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia. Dla pacjenta oznacza to komfort i brak konieczności długotrwałej rekonwalescencji. To w połączeniu ze stosunkowo niską ceną zabiegu sprawia, że lifting twarzy jest ciekawą alternatywą dla metod inwazyjnych. W przeciwieństwie do nich przynosi natychmiastowe efekty w postaci wypoczętej i zdrowej skóry, nawilżonej od środka i gotowej do walki z upływającym czasem.