Letni urlop na nartach. Przegląd najciekawszych miejscówek

letni-urlop-na-nartach-przeglad-najciekawszych-miejscowek

Choć wyjazd na narty kojarzy się wyłącznie z ujemną temperaturą i górskim, zimowym klimatem, pasjonaci tej dyscypliny sportowej często decydują się na uprawianie jej poza sezonem. Istnieje bowiem wiele ciekawych destynacji, które pozwalają na spędzenie letniego urlopu jeżdżąc na nartach. Co ciekawe – nie trzeba wybierać się daleko, aby móc szusować po świetnych stokach! W artykule przedstawiamy zestawienie najciekawszych miejsc.

Austria, czyli letnie królestwo narciarstwa

Austria to kraj, który swoją architekturą oraz zabytkami przyciąga bardzo dużą liczbę turystów. Z jego atrakcji korzystają także sportowcy, którzy latem wyjeżdżają tam na narty. Na jego terenie znaleźć można wiele ośrodków narciarsko-snowboardowych, które otoczone są pięknymi i niepowtarzalnymi widokami. Wśród najpopularniejszych z nich wyróżnia się m.in.:

  • Hintertux – jest to jeden z niewielu kurortów, który czynny jest przez cały rok – zarówno latem, jak i zimą. Dzięki temu narciarze zyskują niemal całkowicie nieograniczony dostęp do tras i szlaków, które różnią się od siebie stopniem zaawansowania,
  • Kitzsteinhorn – czyli miejsce, w którym odnajdą się osoby doświadczone i amatorzy. Poza rozmaitymi trasami narciarskimi, na jego terenie znajduje się snow park. Dodatkową atrakcją jest ponadto tzw. śnieżna plaża, igloo, a nawet lodowy bar.

Obozy narciarskie w Austrii cieszą się niemałą popularnością głównie dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym, a także niewielkiej odległości pomiędzy ośrodkami, a Polską. Jest to więc świetna opcja dla osób, które chcą spędzić letni urlop w nieco inny sposób.

Alternatywa dla Austrii, czyli Francja

Kolejną, równie ciekawą destynacją, jest Francja. Na jej terenie znajduje się mnóstwo ośrodków narciarskich, które przyciągają sportowców z całej Europy. Kilka z nich cieszy się szczególnym zainteresowaniem, a są to:

  • Les 2 Alpes – czyli kurort, który określany jest mianem największego w Europie letniego terenu narciarskiego. Obejmuje on 4 spoty sportów śnieżnych, które dedykowane są osobom początkującym, zaawansowanym, a także profesjonalistom oraz mnóstwo ciekawych, mniej lub bardziej wymagających tras. Podczas jazdy dodatkowo podziwiać można piękną panoramę Alp Delfickich, co z pewnością docenią miłośnicy górskiego krajobrazu,
  • Tignes – na jego terenie dostępne są trasy i stoki dla osób na każdym etapie zaawansowania! Jak mówi nam pracownik Szkoły Zdrowia, która oferuje naukę narciarstwa:

Na terenie Tignes znajdują się zarówno niewymagające stoki, na których z powodzeniem można rozpocząć swoją przygodę z narciarstwem, jak i bardziej skomplikowane zjazdy. Dodatkową atrakcją jest niewątpliwie snow park, który przyciąga początkujących i zaawansowanych freestyle’rów z całego świata.

Ciekawe kurorty narciarskie znaleźć można także na terenie Włoch oraz Szwajcarii. Okazuje się, że jest w czym wybierać! Warto więc przejrzeć ofertę ośrodków i zdecydować się na wyjazd w miejsce, które w maksymalnym stopniu spełni indywidualne oczekiwania.