Leczenie pod mikroskopem

Leczenie pod mikroskopem zębów to zdecydowanie nowa technika. Coraz więcej gabinetów stomatologicznych ją wprowadza. Warto jest jednak wiedzieć, w jakich sytuacjach czy schorzeniach, będzie ona najbardziej skuteczna. Czy w każdym gabinecie stomatologicznym wykonamy takie zabiegi? Odpowiedzi na te pytania, postaramy się udzielić w naszym poniższym artykule.

Przede wszystkim – kiedy stosowane jest leczenie pod mikroskopem?

Zanim przejdziemy do omówienia skuteczności leczenia pod mikroskopem, pora odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakich sytuacjach jest ono przeprowadzane. Najczęściej, leczenie pod mikroskopem w Acusdent stosuje się w przypadku leczenia kanałowego. Pozwala to na wykonanie takiego zabiegu znacznie bardziej precyzyjnie i dokładnie. Warto też zwrócić uwagę na to, że właśnie ze względu na precyzję, jaką charakteryzuje się leczenie pod mikroskopem, jest ono niezwykle bezpieczne dla pacjenta. Zabieg trwa jednak nieco krócej. Wynika to przede wszystkim z faktu, że lekarz stomatolog jest w stanie bardzo precyzyjnie zlokalizować problem. Tym samym „naprawa” tego problemu, także jest znacznie szybsza. Coraz więcej gabinetów oferuje leczenie pod mikroskopem. Pacjenci także coraz chętniej decydują się na takie leczenie, mimo iż nie jest ono najtańsze.

Czy leczenie zębów pod mikroskopem jest opłacalne?

Ciężko stwierdzić, czy użycie określenia „opłacalny” jest właściwe w przypadku, kiedy mówimy o leczeniu pod mikroskopem. Cały czas musimy mieć na względzie to, że chodzi o nasze zęby, o nasze zdrowie. Rzeczywiście, cena takiego leczenia nie jest najniższa – z reguły wynosi ona około kilkuset złotych. Warto jest jednak wziąć pod uwagę to, że na szali stawiamy zdrowie naszych zębów. Jeśli nie chcemy, aby problem, z którym udajemy się do stomatologa wrócił, dobrze jest wziąć pod uwagę taką formę leczenia. Niestety, nadal nie jest ona zbyt powszechna. Wynika to przede wszystkim z kosztów związanych z zakupem odpowiedniego sprzętu, który jest potrzebny do leczenia pod mikroskopem. Nie każdy gabinet stomatologiczny jest w stanie pozwolić sobie na jego zakup. Warto jest jednak szukać takich gabinetów, w których wykonywane jest leczenie pod mikroskopem. Z pewnością jest to gwarancja sukcesu, jeśli mowa o zdrowych zębach.