Laserowe usuwanie rozstępów – poznaj najskuteczniejsze lasery w tej kategorii!

Rozstępy na brzuchu, nogach, ramionach czy piersiach mogą mieć różne przyczyny. Najczęściej jednak odpowiedzialne jest za to zbyt szybkie przybieranie na wadze, np. wyniku stosowania nieodpowiedniej diety lub ciąży, a także intensywny wzrost ciała, np. u nastolatków podczas okresu dojrzewania czy kształtowania swojej sylwetki na siłowni. Bez względu na bezpośrednią przyczynę powstawania rozstępów, to mankament urody, którego większość z nas chciałaby się skutecznie pozbyć. Dziś najskuteczniejszym sposobem jest zabieg laserowego usuwania rozstępów przy pomocy innowacyjnych laserów pikosekundowych PicoSure i Discovery Pico. Wraz ze specjalistami z Kliniki Miracki, w której można skorzystać z tych nowoczesnych urządzeń, podpowiadamy, w czym tkwi ich skuteczność!

Skuteczne usuwanie rozstępów? Tylko z laserami pikosekundowymi

Lasery pikosekundowe to jedne z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń wykorzystywanych obecnie w medycynie estetycznej. Lasery PicoSure i Discovery, którymi jednocześnie dysponują tylko specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, charakteryzują się silnym działaniem w zakresie usuwania rozstępów, blizn oraz wielu innych uporczywych zmian skórnych. Mimo dużej mocy działania, urządzenia te zapewniają pacjentowi wysokie bezpieczeństwo podczas zabiegu, nie narażając go na długi okres rekonwalescencji czy szereg niepożądanych skutków ubocznych. Według specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki, usuwanie rozstępów laserami pikosekundowymi to obecnie najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób na walkę z tym mankamentem urody.

Laser na rozstępy – szybko i bezboleśnie

Ogromną zaletą nowoczesnych laserów pikosekundowych jest to, że są w stanie poradzić sobie z problemem nieestetycznych zmian w sposób szybki i komfortowy dla pacjenta. To przede wszystkim ze względu na zastosowaną w laserach unikalną technologię najkrótszej wiązki laserowej, która działa szybko, głęboko i precyzyjnie, nie uszkadzając przy tym zewnętrznej warstwy skóry. Ultrakrótki, pikosekundowy kontakt impulsu lasera ze skórą pacjenta skutecznie ogranicza ryzyko przegrzania i poparzenia skóry, a tym samym pojawienia się nieprzyjemnych dolegliwości bólowych. W porównaniu ze starszymi systemami laserowymi i innymi metodami leczenia, technologia pikosekundowa czyni tym samym zabieg usuwania rozstępów nieinwazyjnym, błyskawicznym i niemal bezbolesnym.

Laserowe usuwanie rozstępów – kiedy pojawią się efekty?

Usuwanie rozstępów przy pomocy laserów pikosekundowych pozwoli nam trwale pozbyć się tego mankamentu urody lub sprawić, że problem zostanie znacząco zredukowany. Pierwsze efekty pojawią się już po kilkunastu dniach od przeprowadzenia zabiegu, jednak specjaliści zalecają przeprowadzenie około 3-5 sesji zabiegowych, w celu uzyskania jak najbardziej satysfakcjonujących rezultatów. Bardzo ważne jest to, że zabieg nie wymusza na pacjencie praktycznie żadnej rekonwalescencji – po przeprowadzonym zabiegu pacjent może natychmiast wrócić do swojej codziennej aktywności. Po każdej przeprowadzonej sesji musi jednak przez pewien czas unikać eksponowania skóry na słońcu, a także stosowania silnych peelingów – czynniki te mogą doprowadzić do nadmiernego podrażnienia skóry. Jeżeli chodzi o pielęgnację skóry po zabiegu, poza standardową dbałością o miejsce, w którym wykonano zabieg, nie są wymagane żadne inne, specjalistyczne czynności kosmetyczne.

Więcej informacji na temat usuwania rozstępów przy pomocy laserów pikosekundowych znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/zabieg/usuwanie-rozstepow-picosure/