Lampa LED – jak wybrać najlepszą

Stając przed wyborem odpowiedniej lampy do manicure hybrydowego lub żelowego, musisz odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Najlepsza lampa, to lampa odpowiadająca na Twoje potrzeby. Tak naprawdę od twoich wymagań i przeznaczenia lampy zależy, która najlepiej się sprawdzi.

Dzięki naszym odpowiedziom na najczęściej stawiane przez klientki pytania, łatwiej zorientujesz się w tym, czego tak naprawdę Ci potrzeba. Może się okazać, że nie musisz inwestować w drogi sprzęt, jeśli manicure będziesz robić okazjonalnie. Analogicznie – jeśli planujesz otwarcie salonu – może powinnaś zakupić coś bardziej wydajnego? Zatem – jaką lampę LED wybrać, jeśli…?

Szukam lampy do użytku domowego

Obecnie technologia wytwarzania sprzętów do manicure jest na tyle rozwinięta, że lampa LED do użytku domowego nie będzie się bardzo różniła od tej, której używa się w salonie. Dzięki wykorzystaniu światła ledowego będzie energooszczędna i – w przeciwieństwie do lampy UV – nie wymaga regularnej wymiany żarówek. Dodatkowo często jest wyposażona w czujnik ruchu, co znacznie ułatwia pracę, szczególnie jeśli robisz sobie manicure samodzielnie.

Chcę robić zarówno manicure żelowy, jak i hybrydowy

Lampy ledowe starszej generacji nie dawały możliwości utwardzenia pod nimi produktów żelowych. Nadawały się jedynie do manicure hybrydowego. Obecnie niemal każda lampa LED utwardzi zarówno żel, jak i hybrydę. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu fali o długości takiej samej, jak w lampach UV. Jeśli korzystasz z obydwu technik, zwróć na to uwagę. Wybór uniwersalnej lampy to większe możliwości wyboru sposobu stylizacji.

Nie wiem, na co wpływa moc lampy LED

Lampa LED może mieć różne stopnie mocy. Od 12W, przez 24W, 36W, aż po 48W. Zasada jest prosta – im wyższa moc, tym krócej trzymasz dłoń pod lampą. Warto wybierać lampy o wyższej mocy, ponieważ to pozwala oszczędzić czas podczas stylizacji. Dodatkowo masz zawsze pewność, że lakier został mocno utwardzony i nie będzie odchodził ani się rozwarstwiał. Moc lampy wpływa więc bezpośrednio na jego trwałość.

Często podróżuję, więc moja lampa musi być mała i poręczna

Jeśli zależy ci na zakupie małej lampy, która zmieści się w walizce, znajdziesz na rynku wiele takich opcji. Główną wątpliwością, jaka może się pojawić, jest to, czy lampa LED w małej wersji dorówna jakością tej standardowej wielkości. Nie masz się czego obawiać – wielkość nie wpływa na solidność lampy. Większą uwagę zwracaj na jej moc – to ona ma kluczowe znaczenie.

Szukam ładnej i eleganckiej lampy

Dzisiejszy rynek jest na tyle bogaty, że znajdziesz urządzenia w najróżniejszych kształtach i kolorach. Oczywiście zawsze parametry lampy powinny być na pierwszym miejscu podczas rozważania jej zakupu. Jednak w następnej kolejności możesz dowolnie wybierać pomiędzy kolorami i wzorami. Lampa LED czarna, biała, a może kolorowa? Błyszcząca albo matowa? Wszystko zależy od Ciebie.

Czy warto oszczędzać na lampie LED?

Szukając lampy w sieci, możesz natrafić na wiele ciekawych ofert w bardzo niskich cenach. Jednak zbyt niska cena zawsze powinna wzbudzić Twoje podejrzenia. W dzisiejszych czasach lampa LED nie jest już luksusem i pozwolić może sobie na nią każda z nas. Chęć dodatkowego zaoszczędzenia może sprawić, że kupimy totalny bubel. Najlepszym rozwiązaniem jest zawsze korzystanie z produktów znanych i cenionych marek. Masz wtedy pewność jakości oraz możliwość reklamacji w razie ewentualnej awarii.