Na co zwrócić uwagę przy zakupie laktatora?

Laktator jest urządzeniem, na którego zakup decyduje się wiele młodych mam. Przydaje się w przypadku tzw. kryzysów laktacyjnych i wówczas, gdy karmienie piersią nie jest po prostu możliwe.

Laktator jest urządzeniem, na którego zakup decyduje się wiele młodych mam. Przydaje się w przypadku tzw. kryzysów laktacyjnych i wówczas, gdy karmienie piersią nie jest po prostu możliwe. Jak jednak wybrać odpowiednie urządzenie? Na co warto w tym przypadku zwrócić szczególną uwagę? Jaki laktator kupić?

Laktator – elektryczny, a może ręczny?

W sprzedaży spotkać się można z laktatorami elektrycznymi i ręcznymi. W przypadku tych pierwszych odciąganie pokarmu jest banalnie proste. Odsysanie leży bowiem w całości po stronie urządzenia, które wystarczy założyć na pierś. Takie laktatory pozwalają na ogół na ustawienie odpowiedniej mocy. W ten sposób kobieta można regulować rytm zasysania pokarmu, co jest bardzo komfortowym rozwiązaniem.

Oczywiście zawsze można postawić na model ręczny, który jest znacznie tańszy. Z drugiej strony użytkowanie takiego laktatora jest czasochłonne i często bolesne. Nic więc dziwnego w tym, że odchodzą one powoli do lamusa.

Jaki laktator wybrać dla siebie?

Dla młodych mam spore znaczenie ma kilka parametrów laktatorów elektrycznych. Podstawą jest szybkość działania. Dobre urządzenie powinno być szybkie i skuteczne w działaniu. Zebrany w ten sposób pokarm można schować i wykorzystać, gdy tylko zajdzie taka potrzeba np. gdy dziecko zostanie pod opieką innej osoby. Laktatory elektryczne, w przeciwieństwie do modeli ręcznych, nie męczą. Nie trzeba nadwyrężać ręki, aby skutecznie zebrać pokarm. Większość z nich to urządzenia bardzo ciche. Z tego powodu można włączyć je nawet wówczas, gdy maluch śpi.

Dobrym pomysłem jest zakup laktatora uniwersalnego, który będzie kompatybilny z każdym rodzajem butelki, niezależnie od szerokości jej szyjki. Wiele urządzeń posiada specjalne adaptery, które sprawiają, że są one wszechstronne i wygodne podczas użytkowania. Co ciekawe, dobry laktator wcale nie musi zajmować dużo miejsca i być ciężki. Nowoczesne modele są bardzo poręczne. Z tego powodu zabrać je można ze sobą niemal wszędzie. Urządzenia elektryczne zasilane są zarówno sieciowo, jak i na baterie.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie laktatora?

Zakup laktatora może sprawić przyszłym rodzicom więcej problemów, niż może się wydawać. Na samym początku warto zadać sobie kilka podstawowych pytań. Spore znaczenie ma oczywiście kwota, którą na urządzenie można przeznaczyć. Ponadto kluczowa jest częstotliwość, z jaką docelowo laktator będzie wykorzystywany i gdzie będzie stosowany – w domu, a może także w podróży. Wówczas liczy się jego waga i wymiary. Dla wielu kobiet ważna bywa też szybkość odciągania pokarmu i skuteczność działania.

Odpowiadając sobie na kilka podstawowych pytań, można dokonać dobrego wyboru. Laktator niewątpliwie jest urządzeniem, które warto mieć w domu. Bez niego wiele młodych mam nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Dzięki temu można od czasu do czasu pozostawić malucha pod opieką innej osoby bez obaw, że nie będzie mieć co jeść.

Warto poznać również ranking laktatorów, który pomoże podjąć ostateczną decyzję zakupową na podstawie opinii innych posiadaczy danego modelu.