Kurs angielskiego – jakie możliwości otworzy przed Tobą nauka języka?

dlaczego-kurs-angielskiego-jest-przyszlościowy

Nieznajomość języka angielskiego w dzisiejszych czasach to zamykanie sobie drogi do bardzo wielu rzeczy. Na język Szekspira możesz się natknąć nawet w najmniej spodziewanej sytuacji, dlatego warto szlifować umiejętności z nim związane. W jaki sposób? Zapisz się na kurs angielskiego.

W czym pomoże Ci kurs angielskiego?

Znajomość języka angielskiego jest obecnie podstawą. Wielu pracodawców wymaga jego znajomości i jest to czynnik, który decyduje o przyjęciu na dane stanowisko. Zwłaszcza w większych firmach i korporacjach, które mają swoje zagraniczne oddziały. Dużo osób jest jednak niepewnych swoich umiejętności jezykowych – wynika to często z tego, jak zajęcia z angielskiego były prowadzone w szkole (mało mówienia, uczenie się słówek i tabelek na pamięć). Jeśli chcesz poprawić swój angielski, zapominając o szkolnych nawykach, dobrym wyborem będzie kurs językowy np. kurs angielskiego Wrocław

kurs-angielskiego-co-daje

Kurs angielskiego poszerza Twoje horyzonty

Kurs angielskiego rozwinie Twoje umiejętności językowe. Jeśli masz problemy z mówieniem, taki kurs pomoże Ci pozbyć się blokady językowej, dzięki rozmowom z native speakerami i lektorami. Na zajęciach wykorzystuje się język w praktyce – na kursie nie korzystasz z drogich podręczników znanych ze szkoły. Jest za to dużo mówienia, zabaw czy warsztatów, gdzie poznajesz język od praktycznej strony. Przez to całkowicie zanurzasz się w języku (total immersion). 

Dzięki temu, że pozbędziesz się blokady językowej, nie będziesz odczuwać stresu np. podczas wyjazdu za granicę. Rozmowy z obcokrajowcami staną się dla Ciebie przyjemnością oraz szansą na poznanie innej kultury i jej obyczajów. 

Możesz wybrać zarówno kurs angielskiego online, jak i stacjonarny. Skierowany do dzieci, dorosłych, młodzieży czy firm. 

Jedno jest pewne, zapisując się na taki kurs otwierasz przed sobą wiele możliwości

Kurs angielskiego – co daje znajomość języka? 

Gdy uczysz się języka obcego:

  • poprawiasz swoje procesy poznawcze (pamięć, koncentracja), dzięki czemu nauka innych rzeczy idzie łatwiej,
  • nie musisz polegać na tłumaczeniach (które niekiedy nie oddają, tego co zostało powiedziane lub spisane w oryginale). Oglądaj swoje ulubione seriale bez napisów!
  • masz szansę na nawiązanie znajomości z obcokrajowcami i poznanie ich kultury,
  • po prostu czerpiesz z tego przyjemność ;), 
  • podróżowanie będzie Ci sprawiać więcej swobody – nie musisz bazować na ofertach z biur podróży. Możesz na własną rękę planować wyjazdy, a przy tym świetnie się bawić próbując tradycyjnych potraw czy ucinając pogawędkę z lokalnymi mieszkańcami. 

Język angielski odgrywa ważną rolę w świecie finansów i biznesu. To właśnie w tych sektorach najczęściej włada się językiem Szekspira i dopina się w nim umowy. Szacuje się, że do 2050 roku połowa populacji świata będzie posługiwać się angielskim. 

Pamiętaj, że naukę angielskiego możesz rozpocząć w każdym wieku. Nigdy nie jest za późno, by zapisać się na kurs angielskiego. Coraz więcej seniorów podejmuje się nauki języka obcego i traktuje to jako hobby oraz dobrze spędzony czas na emeryturze – dzięki temu wyjeżdżają w podróż lub komunikują się z rodziną, która mieszka za granicą. Na pewno kojarzysz wzruszającą reklamę Allegro, w której dziadek uczy się angielskiego. 😉