Zegarek Diesel – droga do modelu Mr Daddy

Duże męskie zegarki zawsze przyciągały wzrok. I choć dedykowane są mężczyznom, to nie wiadomo dlaczego tęsknym wzrokiem spoglądają na nie także kobiety. Co takiego magicznego ma w sobie zegarek Diesel Mr Daddy, że urzeka każdego?

Gdy firma Diesel zaczynała swój marsz w kierunku rozpoznawalności i zdobywania klientów, nawet jej właściciele nie przypuszczali, że osiągną tak wielki światowy sukces. I choć początkowo skupiano się tylko na tworzeniu kolekcji ubrań, to z chwilą, gdy światło dzienne ujrzały zegarki tej firmy, logo Diesel nabrało zupełnie innego znaczenia. Projektowane jako akcesoria dla mężczyzn, zachwycają swoim wyrazistym charakterem. Każdy detal, od ćwieka po najmniejszą śrubkę, sama wielkość i forma kopert, niepowtarzalny design i ogromna funkcjonalność – to atuty, które doprowadziły do powstania już dziś kultowych modeli. Zegarek Diesel Mr Daddy jest właśnie jednym z nich. 

Historia marki Diesel

Renzo Rosso jako włoski nastolatek miał głowę pełną pomysłów i uwielbiał świat mody. Zaczynał bardzo skromnie, szyjąc jeansy sobie i znajomym, a używał do tego maszyny swojej mamy. Następnie przeniósł się do Padwy i studiował produkcję tekstyliów przemysłowych. W 1976 poznał Adriano Goldshmied’a i rozpoczął pracę w jego firmie Moltex. Dwa lata później odkupił 40% udziałów, a jako współwłaściciel zmienił nazwę firmy na Diesel. Po kojonych siedmiu latach był już jedynym właścicielem marki, a firma szybko nabrała wiatru w żagle. Rosso zawsze podkreślał, że udało mu się rozwinąć różne osobiste talenty dzięki pilnemu obserwowaniu tego, co robią inni. Do dziś światowi projektanci i trendsetterzy chętnie cytują słynną wypowiedź Rosso, w której zdradził, że marketingu nauczyli go Amerykanie, Włosi nauczyli go kreatywności, a samego zarządzania uczył się od Niemców.

Diesel działał najpierw tylko w segmencie odzieżowym. Z czasem oferta firmy poszerzała się o inne akcesoria, aż w końcu na rynku pojawiły się pierwsze zegarki. Czasomierze sygnowane logo Diesel od początku były utrzymane głównie w sportowym charakterze i projektowane z myślą o przebojowych, aktywnych mężczyznach. Zespół projektantów tworzył zegarki od podstaw, nie wzorując się na innych firmach, a powstające linie czasomierzy wyróżniały się od początku doskonałym, oryginalnym designem, znakomitą jakością i funkcjonalnością. Marka dorobiła się wielu kultowych już modeli, a jednym z najbardziej rozchwytywanych dziś jest Mr Daddy.

Mr Daddy – kultowy zegarek Diesel

Mężczyźni lubią podkreślać swoją męskość wyrazistymi, mocnymi akcesoriami, a do takich należy właśnie zegarek Mr Daddy. Duża, masywna koperta; nieco surowe, ale jakże męskie elementy, metaliczne akcenty i wiele interesujących funkcji wyróżniają te czasomierze na tle innych modeli. W ich designie niektórzy odnajdują tego samego ducha, który towarzyszy kultowym amerykańskim motocyklom. W modelu Mr Daddy dopracowane są wszystkie detale, począwszy od starannego wyboru materiałów, poprzez ich faktury, mechanizm zegarka, funkcjonalność i oczywiście niezwykły wręcz charakter, który czyni ten zegarek naprawdę kultowym.