Najlepsze filmy o szkole i belfrach, które warto obejrzeć w telewizji na żywo

Filmy o szkole i belfrach są polecane zarówno dorosłym, jak i uczniom. Pierwszym mogą przypomnieć błogie chwile młodości, a drugim podsunąć pomysły na temat tego, jak radzić sobie w codziennym szkolnym życiu. Jakie filmy warto obejrzeć?

Najbardziej popularne filmy o szkole

Seriali o tematyce szkolnej jest całe mnóstwo. „Gossip Girl”, „Pokolenie Degrasii”, „Kochane kłopoty”, „Szkoła dla elity”, czy polski „Belfer” – to zaledwie niewielka część serii opowiadających o losach młodych bohaterów. W tej kategorii nie brakuje również innych znanych tytułów.

„Harry Potter”

Szkolne realia przedstawione w niecodziennym wydaniu. Uniwersum „Harrego Pottera” to cykl 8 filmów – ekranizacji powieści autorstwa J.K. Rowling. Akcja filmów rozgrywa się w świecie czarodziejów, który istnieje równolegle do świata niemagicznego. Głównym bohaterem jest tytułowy Harry Potter, który w wieku 11 lat odkrywa, że jest synem pary czarodziejów. Po rozpoczęciu nauki w legendarnej szkole magicznej – Hogwarcie, młody chłopiec musi zmierzyć się ze swoją przeszłością oraz z trudami życia codziennego. To pełna rozmachu opowieść o magii i środowisku czarodziejów, ale także o zwykłych problemach nastolatków i trudnym wkraczaniu w dorosłość. Filmy przekonują również jak wielką moc mają silne relacje oraz przyjaciele. Seria o „Harrym Potterze” to idealna propozycja dla osób, które szukają dobrego filmu o szkole i belfrach, ale i kochają fantasy.

„Buntownik z wyboru” i „Stowarzyszenie Umarłych Poetów”

Znakomite role Robina Williamsa to coś, co łączy obydwa filmy. W pierwszym z nich ważną rolę odgrywa również Matt Damon, który wciela się w niepokornego geniusza matematycznego. Spotykając charyzmatycznego i pełnego empatii profesora MIT, bohater zaczyna walkę ze swoimi problemami.

W przypadku „Stowarzyszenia Umarłych Poetów” mamy do czynienia z historią nauczyciela, granego przez Robina Williams. Próbuje on wpoić swoim uczniom nie tylko wiedzę, ale także romantyczne podejście do życia, wbrew radykalnemu systemowi nauczania. To historia o marzeniach, buncie i młodzieńczej wolności, która może zainspirować każdego.

„22 Jump Street”

Filmy „Buntownik z wyboru” i „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” mogą pozostawić widza w dość refleksyjnym nastroju. Jeżeli szukamy nieco lżejszego tytułu, warto obejrzeć „22 Jump Street”.

W rolach głównych występują Jonah Hill i Channing Tatum. Wcielają się oni w policjantów, prowadzących śledztwo w szkole. Bohaterowie podszywają się pod uczniów, a powrót do szkolnej ławki przypomina im o starych przyzwyczajeniach, które wystawiają na próbę ich przyjaźń. Jednym z największych atutów komedii jest to, że w humorystyczny, ale i angażujący sposób wciąga w sprawę prowadzonego śledztwa. Taka mieszanka gwarantuje dużą dawkę emocji i śmiechu.

Gdzie oglądać ulubione filmy na temat szkoły i belfrów?

Dobrym sposobem na oglądanie filmów o szkole będzie na pewno telewizja w telefonie. Dzięki niej można mieć dostęp do ulubionych filmów z niemal każdego miejsca. Telewizja w telefonie jest także bardzo atrakcyjna cenowo. Najlepsi dostawcy proponują naprawdę konkurencyjne stawki, co powoduje, że może sobie na nią pozwolić praktycznie każdy.

Telewizja w telefonie jest oferowana na przykład przez takich dostawców, jak Vectra czy INEA. Na korzyść drugiej przemawia jednak fakt, że telewizja online może być odtwarzana z poziomu aplikacji mobilnej, a nie tylko przeglądarki internetowej. W ofercie INEA można znaleźć ponad 100 kanałów na żywo. Telewizja online od INEA działa stabilnie nawet po zalogowaniu się na 3 urządzeniach jednocześnie. Wyposażona jest w praktyczne dodatkowe funkcje, takie jak na przykład technologia Miracast, która umożliwia klonowanie ekranu telefonu na telewizor.