Kosmetyki do oczyszczania twarzy

Oczyszczanie skóry to jeden z podstawowych elementów jej pielęgnacji. Niestety nie wszyscy wiedzą, w jaki sposób robić to prawidłowo. Wystarczy zaledwie kilka kroków, by nasz skóra była odświeżona, i oczyszczona – jakich?

Jak prawidłowo oczyszczać twarz?

Najważniejsze jest to, by nigdy nie czekać do następnego dnia. Nie pozwól sobie na sen w makijażu, oczyść twarz po to, by usunąć z niej pot, złuszczający się naskórek, ale przede wszystkim resztki makijażu.

Pamiętaj, że demakijaż przeprowadzamy nie tylko wieczorem, ale również rano, po przebudzeniu. Dopiero wtedy możesz nałożyć na twarz krem.
Do demakijażu, przyda się też ulubiony tonik do twarzy, ale zanim poczynisz jakiekolwiek kroki, najpierw się przygotuj. Przyda się opaska na włosy.

Musisz mieć też pod ręką płyn do demakijażu i płatki kosmetyczne. Niektórzy używają też specjalnych, wielorazowych rękawic.

Zaczynamy od oczu. To nic skomplikowanego. Wystarczy, że nasączysz płatek kosmetyczny płynem do demakijażu i przyłożysz go delikatnie do powieki. Nie pocieraj, pozwól, żeby kosmetyk rozpuścił pozostałości po tuszy do rzęs czy cieniach i dopiero wtedy zetrzyj z powieki zabrudzenia.

Nie oczyszczaj rzęs zbyt intensywnie, wykonuj ruchy: góra, dół. Jeśli będziesz to robić w zły sposób, zniszczysz je i osłabisz.

Patyczek kosmetyczny pomoże ci pozbyć się resztek makijażu z zabrudzeń z takich miejsc, jak kąciki oczu.

Teraz znów nasącz wacik kosmetyczny – koniecznie nowy – i zajmij się ustami. Wydawać by się mogło, że błyszczyk czy pomadka da się zmyć bezproblemowo. Jednak powinnaś postępować tak, jak w przypadku oczu. Zatem najpierw przyłóż wacik do ust i odczekaj jakiś czas, by kosmetyk ponownie się rozpuścił.

Kiedy oczy i usta są już oczyszczone, przyszła kolej na resztę twarzy. Zwilż płynem do demakijażu następny wacik i kolistymi ruchami, powoli i delikatnie oczyszczaj czoło, policzki i brodę.

Teraz przyszła pora na masaż, który oczyści do końca, i otworzy pory. Możesz wykorzystać w tym celu specjalną rękawicę wielorazową lub użyć odpowiedniego kosmetyku.

I wreszcie kolej na tonik do twarzy. To on ściągnie pory i zajmie się łagodzeniem podrażnień i ich odkażeniem. Tonikiem przemywamy całą twarz – oczywiście ponownie za pomocą płatków kosmetycznych.

Na koniec, nakładamy krem odpowiedni do naszej karnacji. Nic trudnego, prawda?