Kilka sposobów na wzmocnienie włosów

Wypadanie włosów to problem, z którym spotykamy się coraz częściej. O dziwo nie dotyczy wyłącznie płci pięknej, bo pojawia się również u mężczyzn. Jakie są przyczyny tej przypadłości i jak można sobie z nią poradzić?

Przyczyny wypadania włosów

Największą przyczyną wypadania włosów są problemy z hormonami. Zazwyczaj nie mamy nawet o tym pojęcia i dowiadujemy się o nieprawidłowościach podczas rutynowych badań. Dlatego, jeśli i Ty, po każdym myciu włosów znajdujesz na szczotce coraz więcej włosów, koniecznie zrób odpowiednie badania. Dopiero kiedy wykluczysz jakieś nieprawidłowości, będzie można zastanawiać się, czy to nie dieta jest winna.

Nie działaj na własną rękę – tabletki na wypadanie włosów to dobre rozwiązanie, ale tylko w przypadku, kiedy zasięgniesz już porady lekarza, i wprowadzisz w życie odpowiednią dietę.

Możesz też zacząć kurację ziołami

Tę metodę zastosujesz w trakcie olejowania włosów. Taki zabieg wystarczy przeprowadzić dwa razy w tygodniu. Możesz w tym celu wykorzystać różnego rodzaju oleje, na przykład kokosowy – często wykorzystywany nie tylko w kosmetyce, ale i kulinarnie. Nada się także olej z pokrzywy, czy imbiru. Jeśli olejowanie nie poprawi kondycji włosów, wtedy warto sięgnąć po tabletki na wypadanie włosów, lub też zacząć pić ziołowe napary.

Świetnie sprawdzają się również maseczki na włosy domowej roboty – oczywiście można zakupić także apteczne specyfiki, jednak my zachęcamy do robienia domowych kosmetyków. Świetna na wzmocnienie cebulek jest na przykład cebula – zwykła, najzwyklejsza. Wystarczy zrobić z niej papkę i wyłożyć na włosy – można w połączeniu z którymś z olejów. Pozostawiamy taką maskę na głowę przez mniej więcej kwadrans, do dwudziestu minut, i spłukujemy.
Jeśli zapach będzie mocno przeszkadzał, wystarczy dobrze umyć skórę głowy szamponem, którego na co dzień używasz.

Podobno sprawdza się także wcierka z jajek, ale to nie jest raczej zbyt przyjemna metoda pielęgnacji włosów. Najwygodniejsze w zastosowaniu są oczywiście tabletki na wypadanie włosów. Dodatkowo są też naprawdę skuteczne. Jeśli zatem nie masz czasu czy ochoty na zgłębianie domowych sposobów, koniecznie wybierz się do apteki.