Pielęgnacja włosów domowymi sposobami

Pielęgnacja włosów domowymi sposobami

Mówi się, że włosy są naszą wizytówką. Tak naprawdę bardzo wpływają na pierwsze wrażenie, dlatego warto, by nasza fryzura była zawsze estetyczna. Niezależnie od tego, czy masz długie, czy krótkie włosy, farbowane, czy w naturalnym kolorze, pielęgnacja włosów zawsze jest tak samo istotna.

Jak dbać o włosy?

Jest kilka podstawowych zasad, których warto się trzymać, by mieć piękną fryzurę. Jeśli będziesz się do nich stosować, Twoje włosy będą zadbane. Co jest w tym wszystkim najważniejsze?

• Kiedy umyjesz włosy wieczorem, poczekaj, aż wyschną i dopiero wtedy połóż się spać. W przeciwnym razie Twoją poranną fryzurę będzie trudno doprowadzić do porządku. Jeśli masz taką możliwość, zostaw sobie mycie włosów na poranny rytuał.
• Używaj dermokosmetyków dostępnych w aptekach – są wśród nich dobrej jakości maski, szampony, czy olejki do włosów.
• Nie śpij w rozpuszczonych włosach – to dość zaskakujące, prawda? Natomiast jeśli je rozpuścisz – zwłaszcza gdy są długie – możesz je w nocy ciągnąć lub przygniatać, a to ma na nie negatywny wpływ. Wystarczy, że zapleciesz je w warkocz, i możesz spać spokojnie.
Pielęgnacja włosów to też odpowiednie gumki do włosów – to jest bardzo ważna kwestia, ponieważ jeśli wybierzesz źle, narazisz swojego włosy na łamanie, przez co też mocno je osłabisz. Odpowiednie są na przykład gumki materiałowe. Unikaj szczególnie recepturek.
• Olejowanie to podstawa. Niektórzy boją się tego zabiegu, a tak naprawdę nie ma czego. Wystarczy robić to dwa razy w tygodniu, dzięki czemu włosy zachowają dobrą kondycję i blask.
• Susz włosy „na zimno”. Wprawdzie gorące powietrze kusi bardziej, bo wtedy w pięć minut nasze włosy mogą odzyskać blask się wysuszyć, ale odpowiednia pielęgnacja włosów czasami wymaga większych poświęceń – choćby tych, związanych z czasem. Dlatego zawsze susz włosy zimnym powietrzem, dzięki temu ich nie uszkodzisz.
• Nie przesadzaj z farbowaniem – zwłaszcza jeśli tak naprawdę nie musisz tego robić. Nie zmieniaj koloru dwa razy w tygodniu, daj swoim włosom odpocząć.

Staraj się też wybierać szczotki, które nie ciągną. Zawsze używaj odżywek i podcinaj regularnie końcówki. Jeśli będziesz się stosować do tych zasad, Twoje włosy będą mocne, i pełne blasku.