Jakie perfumy wybrać na lato?

Słońce, beztroska i miłe chwile – tak w skrócie można przedstawić lato, kiedy o nim pomyślimy. Lato to nie tylko okres urlopu, to także długie, ciepłe wieczory, zapach dojrzałych owoców, czas spędzony według własnego planu – albo właśnie spędzony całkowicie bez planu! Zapach miasta skąpanego promieniami słońca miesza się z wonią olejku do opalania, wcieranego w ciało na zatłoczonej plaży. Te dobre momenty, wspaniałe zapachy i urocze zdarzenia można zamknąć w piękny flakonik z perfumami i tym samym umilać sobie każdy dzień!

Jak dobrać idealne perfumy na lato?

Perfumy dla kobiet i wody perfumowane na lato powinny dawać poczucie świeżości i pasować do wakacyjnego nastroju. Zapach powinien być ciepły, soczysty, radosny, pobudzający i kojarzący się z beztroską. Lekko owocowy, z nutą kwiatów i zmysłowego aromatu. Perfumy na lato dla kobiet i mężczyzn powinny dawać możliwość użycia ich w codziennym biegu, jak i pasować do wakacyjnych wyjazdów. Taki zapach powinien budować wspomnienia, poruszać zmysły i zgrywać się z zapachem skóry.

Perfumy w olejku na letnie poranki i wieczory

Perfumy w olejku cechuje różnorodność zapachów, a wyróżnia je trwałość i wydajność. Oryginalny, misternie zdobiony flakon nadaje im wyjątkowości i jest pięknym początkiem każdego dnia.  Perfumy z Bliskiego Wschodu i dalekiej Azji skomponowane są z unikatowych kombinacji nut zapachowych, a stężenie olejku przedłuża ich trwałość i intensywność. Dzięki perfumom w olejku, mamy pewność, że przyjemnym, pudrowo-kwiatowo-korzennym zapachem otulamy konkretne miejsca na ciele – tradycyjne perfumy dla kobiet i mężczyzn w spreju roztaczają orientacyjny obłoczek zapachu i jego część rozpływa się w powietrzu. Oleista formuła orientalnych i arabskich perfum zapewnia długotrwały zapach, który powoli, wraz ze wzrostem temperatury ciała, uwalnia się z powierzchni skóry. Perfumy w olejku można określić jako jednocześnie delikatne i intensywne, zadowolą najbardziej wymagające miłośniczki pięknych zapachów.

Woda perfumowana jako letnia alternatywa zapachowa

Wody perfumowane to lżejsza opcja zapachowa, która sprawdzi się u osób, które źle znoszą gorące, letnie dni. Osobom, które w czasie upałów są nadwrażliwe na zapachy, rekomenduje się używanie wód perfumowanych. Dzięki aromatom mięty, ogórka i cytrusów, zapach jest bardzo subtelny i orzeźwiający. Perfumy dla kobiet i mężczyzn w formie wody perfumowanej zaliczają się tak zwanych zapachów wodnych, których woń przenosi do chłodniejszej aury.

Wybierając zapach na lato, warto zastanowić się, czy zależy nam na otulających perfumach w olejku czy na orzeźwiającej wodzie perfumowanej. W ten sposób budowana jest pamięć zapachowa, która będzie przenosić nas do miłych wspomnień nawet w szary, jesienny dzień.