Jakie ciastka będą najlepsze na garden party?

Imprezy plenerowe cieszą się w Polsce dużą popularnością. Warto zatem wykorzystać ostatnie dni lata i zorganizować przyjęcie dla bliskich w swoim ogrodzie.

Najważniejsza jest odpowiednia oprawa – spotkania tematyczne mogą okazać się świetną zabawą dla Twoich przyjaciół. Przygotuj zatem świeczki, muzykę i zadbaj o niepowtarzalny nastrój swojego garden party. Zwróć uwagę na odpowiednie menu. Potrawy nie powinny sprawiać problemów z degustacją, tak, by goście swobodnie mogli wziąć daną przekąskę lub kawałek mięsa w ręce. Warto również przygotować oryginalne i smaczne desery.

Muffinki czekoladowe

Ciemnobrązowe babeczki idealnie sprawdzą się w przypadku plenerowych spotkań. Warto jednak zadbać o ich niepowtarzalny smak. Jeśli nie masz pomysłu, jak wykonać ten smakołyk, skorzystaj z inspiracji dostępnych w internecie. Każdy gość będzie mógł z łatwością wziąć deser w ręce i delektować się jego niepowtarzalnym aromatem. Muffinki czekoladowe warto również udekorować, korzystając z różnokolorowej posypki, dostępnej w wielu sklepach z żywnością. Coraz większą popularnością cieszą się także oryginalne, babeczkowe torty. Aby je wykonać, wystarczy ułożyć ciasteczka na kształt piramidy. Muffinki czekoladowe są ulubionym deserem dzieci, więc jeśli organizujesz np. urodziny swojej córki w ogrodzie, powinnaś urozmaicić menu dla najmłodszych właśnie tym smakołykiem.

Cake pops

Ciastka na patyku to słodkie przekąski, które nie są trudne w przygotowaniu. Co więcej, nie trzeba ich piec. Do ich przyrządzenia będziesz potrzebować:

  • 200 gramów babki czekoladowej,
  • jedno opakowania serka mascaropone,
  • 80 gramów kremu orzechowego,
  • łyżkę oleju,
  • tabliczkę czekolady E.Wedel.

Pokruszone ciasto wymieszaj z serkiem oraz kremem czekoladowym, a następnie zawiń całość w folię aluminiową i włóż do zamrażarki na około piętnaście minut. Po kwadransie uformuj z ostudzonej masy niewielkie kulki i ułóż je na talerzu. Przygotowane ruloniki udekoruj czekoladową polewą i kolorową posypką, a następnie nabij je na patyczki.  Ciasteczka możesz także podawać z wiórkami kokosowymi lub cukrem pudrem.

Plenerowe spotkania z bliskimi to świetna okazja do wspólnej zabawy. Oryginalne wypieki mogą nadać towarzyskiemu spotkaniu niepowtarzalnej słodyczy. Miło się bowiem rozmawia, kiedy w powietrzu unosi się zapach czekoladowych przysmaków.