Jak wybrać abonament medyczny najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb?

W Polsce wciąż musimy zmagać się z niedofinansowaną służbą zdrowia. Niby jest darmowa i niby daje każdemu możliwości leczenia, ale tak naprawdę, gdy coś dolega, trzeba szukać pomocy samodzielnie, prywatnie. To sprawia, że polska służba zdrowia bezpłatna jest tylko z nazwy. Dlatego coraz więcej osób, zamiast płacić jednorazowo za każdego specjalistę, wykorzystuje pakiety medyczne do ochrony swego zdrowia.

Czym jest medyczna usługa abonamentowa?

Zamiast płacić za każdym razem u specjalisty za konsultację, poradę, przepisanie leku lub zabieg, możesz mieć wszystko w jednym. Oczywiście taki jest zamiar, bowiem odpowiednie rozwiązania pozwalają na korzystanie z możliwości, jakie daje pakiet medyczny. Abonament medyczny jest więc zbiorem usług medycznych, za które płaci się miesięcznie i korzysta, kiedy chce. Wszystko po to, by móc leczyć się wygodniej i kompleksowo.

Jakie usługi wchodzą w skład abonamentu medycznego?

Zwykle firmy oferują różne pakiety, w ramach których pacjent otrzymuje dostęp do różnego rodzaju usług medycznych. W podstawowym pakiecie często znajdują się badania krwi czy moczu za darmo, konsultacje z pediatrą, internistą, dodatkowo także konsultacje specjalistyczne. W zależności od firmy zakres oferowanych usług i ich liczba dostępna w ramach abonamentu mogą być różne. Czasami konieczna jest też dodatkowa opłata (zwykle niewielka) do niektórych zabiegów, np. USG. To taki pakiet dla osób, które bardziej stawiają na profilaktykę i nie potrzebują stałej opieki medycznej.

Jest jednak także pakiet rozszerzony, optimum, zaawansowany, premium i wiele innych. Wszystkie różnią się nie tylko możliwościami w wykorzystaniu innych zabiegów, dodatków itd. czy kwotami dopłat do zabiegów, ale także np. liczbą konsultujących specjalistów. Jednak takie pakiety zwykle przewidziane są raczej dla osób, które potrzebują stałej opieki medycznej.

Abonament a dziecko

Jest także specjalna możliwość, która pozwala np. zaopiekować się dzieckiem w taki sam sposób w ramach abonamentu lub wykupić pakiet rehabilitacyjny dla seniorów czy ciążowy dla przyszłych mam. Wszystko pod kontrolą specjalistów i za stałą cenę w miesiącu. Warto zatem szukać przychodni prywatnych w Warszawie czy innych dużych miastach Polski, by skorzystać z oferty medycznej opieki.