Jaki prezent wybrać na komunię?

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej to wyjątkowe wydarzenie mające szczególny wymiar duchowy w każdej katolickiej rodzinie. To również okazja do obdarowania dziecka pamiątkowymi upominkami. Współcześnie w dobie mody na wręczanie w prezencie sprzętu elektronicznego, zarówno dla chłopców, jak i dla dziewcząt zapomina się o podarunkach od serca, stanowiących unikalną pamiątkę, do której można wielokrotnie wracać nawet po długich latach. Niewątpliwie należy do nich złota biżuteria, która zapakowania w eleganckim pudełku sprawi, że na twarzy dziecka pojawi się uśmiech.

Szukając oryginalnego i nietuzinkowego pomysłu na podarunek dla dziecka z okazji przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej, można wybrać zestawy biżuterii lub pojedyncze jej elementy. Warto z pozostałymi krewnymi oraz przyjaciółmi skonsultować, co kto kupi, aby prezenty się nie dublowały. Ważna jest również jakość biżuterii, najlepiej odwiedzić sklepy jubilerskie oferujące wysokiej klasy wyroby złotnicze.

Dla chłopca na komunię można kupić łańcuszek z krzyżykiem w komplecie lub oddzielne. Wśród biżuterii dla chłopców może znaleźć się również złota bransoletka na komunię z zawieszką, między innymi z wygrawerowanym cytatem z Pisma Świętego lub z symboliką chrześcijańską. Bransoletki są również bardzo uwielbiane przez dziewczynki, które chętnie zakładają nawet po kilka rozmaitych modeli na jedną rękę. Obok symboliki chrześcijańskiej na bransoletce dla dziewczynki może znaleźć się również serduszko albo ornament kwiecisty.

Złoty komplet na komunię dla dziecka

Osoby pragnące wręczyć bardziej drogocenny prezent, mogą zdecydować się na zrobienie zestawu biżuterii składającego się z kilku elementów o tej samej stylistyce. Połączenie naszyjnika lub łańcuszka z zawieszką z bransoletką albo ze złotym zegarkiem to bardzo elegancki oraz wyjątkowy prezent. Ponadto złoty komplet na komunię dla dziecka może również składać się z łańcuszka z krzyżykiem lub medalikiem, bransoletki, a także zegarka w jednym.

Dziewczynce z okazji Pierwszej Komunii Świętej można również wręczyć pierścionek z oczkiem i kolczyki w podobnej stylistyce lub kolczyki i złotą broszkę z kamieniem szlachetnym, która stanie się oryginalną pamiątką na wiele lat. Sposobów na stworzenie ciekawych kompletów składających się z rozmaitych elementów jest wiele. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Ważne, aby biżuteria była wysokiej jakości i podobała się dziecku. To ono będzie ją zakładało i z sentymentem wracało wspomnieniami do tego wyjątkowego wydarzenia.

Przed zakupem biżuterii warto dowiedzieć się, jaki gust ma dziecko, któremu zostanie wręczony podarunek. Można z nim porozmawiać o rozmaitych stylistykach, o tym, czy podobają mu się bardziej dekoracyjne wyroby jubilerskie, czy może minimalistyczne. Biżuteria to jeden z pomysłów na prezent na komunię, który jest alternatywą dla sprzętu elektronicznego lub pieniędzy w kopercie. Reasumując, wybierając na prezent biżuterię dla dziecka z okazji Pierwszej Komunii Świętej, należy wybierać elementy biżuterii, które przypadną do gustu dziecku i będą służyły mu przez wiele lat.