Jak działa kwas hialuronowy i jakie daje efekty?

To wypełniacz, który zna większość kobiet. Potrafi zredukować zmarszczki, sprawić, że skóra będzie wyglądała świeżo i promiennie. O czym mowa? O kwasie hialuronowym! To jedna z najczęściej wykorzystywanych substancji w medycynie estetycznej! Jeśli chcesz poprawić ogólną kondycję skóry i odmłodzić twarz, ale też wymodelować policzki lub kontur ust doskonale sprawdzą się wypełniacze z kwasem hialuronowym! Dowiedz się, jak działają!

Dlaczego kwas hialuronowy jest ważny dla skóry?

Jeśli myślimy o młodej, pięknej skórze, to zawsze trzeba pamiętać, że za jej wygląd w dużej mierze odpowiada właściwe nawilżenie. Tak właśnie działa kwas hialuronowy, to substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie i ma wielką zdolność do zatrzymywania i wiązania cząsteczek wody. Dlatego m.in. dzięki kwasowi hialuronowemu skóra ma odpowiednią budowę, jest sprężysta i nie posiada zmarszczek. Młoda skóra jest jędrna i bogata w kwas hialuronowy, wygląda zdrowo i świeżo. Z wiekiem jednak w skórze zaczyna zmniejszać się jego ilość. To znak, że warto wybrać się do gabinetu medycyny estetycznej.

Wypełniacze z kwasem hialuronowym – dla kogo?

Zabiegi na bazie kwasu hialuronowego doskonale poradzą sobie z postępującymi oznakami starzenia się skóry. Substancja ta, będzie nie tylko nawilżała, ale pomoże również wypełnić określone okolice twarzy, aby wyglądała młodo. Na jakie wskazania proponuje się wypełniacz z kwasem hialuronowym? Przede wszystkim stosuje się go w celu wygładzenia drobnych zmarszczek, bruzd lub zagłębień. Świetnie sprawdza się także w celu wymodelowania policzków i ust oraz korekcji owalu twarzy. Wypełniacze kwasu hialuronowego poprawiają ogólną kondycję skóry, jej nawodnienie i elastyczność. Doskonale sprawdzą się na poszczególne partie twarzy, ale także na inne obszary ciała, jak np. na okolice szyi i dekoltu oraz na dłonie.

Inne zalety kwasu hialuronowego

Oprócz pięknych efektów wymodelowania twarzy i nawilżenia skóry, jakie niosą za sobą wypełniacze kwasu hialuronowego, należy także wiedzieć, że wypełniacze te pomagają także w regeneracji skóry i wyrównaniu jej kolorytu. Czyli w naprawie uszkodzeń wywołanych przez czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV. Pomagają także przy redukcji stresu oksydacyjnego. Dzięki temu poprawia się ogólna kondycja skóry, wygląda ona zdrowiej i młodziej.

Jak często stosować wypełniacz z kwasem hialuronowym?

Należy pamiętać, że kwas hialuronowy ulega naturalnemu wchłonięciu. Dla wielu pacjentek jest to wielki plus. Niektóre panie obawiają się pierwszej wizyty w gabinecie, dlatego fakt, że wypełniacze kwasu hialuronowego z czasem się wchłaniają, jest dla nich dużym plusem. Zabieg jest zatem odwracalny. Jednakże znakomita większość kobiet, zadowolona z efektów zabiegów, z przyjemnością kontynuuje tę terapię – przychodząc na kolejne zabiegi uzupełniające. Kolejne iniekcje można wykonywać w okresie od 6 do 24 miesięcy. Czas ten uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji pacjentek – u niektórych krótszy, u innych dłuższy.