Jaki krem do rąk wybrać, by mieć piękne i gładkie dłonie?

krem do rąk w słoiku

Szukasz dobrego kremu do rąk, który skutecznie zadba o twoje dłonie? Nie wiesz jaki produkt powinieneś wybrać? Aby podjąć właściwą decyzję, warto wiedzieć, na jakie właściwości zwrócić uwagę przy wyborze kosmetyku. Poniżej prezentujemy niezbędne informacje.

Dlaczego warto stosować krem do rąk? 

Dłonie to część ciała najbardziej narażona na oddziaływanie rozmaitych czynników, w tym głównie szkodliwych dla jej kondycji warunków atmosferycznych (mróz, wiatr, słońce). Również środki czyszczące bądź preparaty dezynfekujące zawierające alkohol mogą mieć na nią negatywny wpływ, podobnie jak zbyt częste mycie wodą i mydłem. W efekcie wiele osób walczy z suchą, łuszczącą się skórą, a nawet drobnymi, lecz bolesnymi mikropęknięciami. To właśnie dlatego krem do rąk jest podstawowym produktem w każdej kosmetyczce – dzięki niemu można bowiem zadbać o regenerację i odżywienie tkanek wciąż narażonych na destrukcyjne czynniki zewnętrzne.

Dobry krem do rąk, czyli jaki? 

O tym, czy krem do rąk jest dobry, przesądza kilka czynników, m.in. konsystencja, która powinna sprzyjać łatwemu rozprowadzaniu i szybkiemu wchłonięciu. Liczy się też wygoda aplikacji. Jeśli lubisz ciekawe aromaty, świetnie sprawdzi się krem uzupełniony o naturalne nuty zapachowe. Warto w tym miejscu obalić też popularny mit mówiący o tym, że dobry krem musi sporo kosztować: dobre kremy do rąk mogą być korzystne cenowo – wystarczy kupować w odpowiednio wyselekcjonowanych sklepach.

Jakie składniki zawierają najlepsze kremy do rąk? 

Składniki mogą różnić się w zależności od specyfiki produktu, ale trzon najważniejszych związków często się powtarza. Nieodzowny związek to mocznik – krem z mocznikiem nawilża, zmiękcza i działa łagodząco. Podstawowym elementem jest także witamina A, dzięki której kremy do rąk stymulują wytwarzanie kolagenu i sprzyjają procesom regeneracyjnym. Inne, równie istotne związki i składniki to m.in.: witaminy E i C, oleje mineralne i roślinne, lipidy, ceramidy, aloes, keratyna, lecytyna.

krem do rąk w słoiku

Dobry krem do rąk powinien się łatwo i wygodnie rozsmarowywać, szybko wchłaniać i efektywnie odżywiać skórę dłoni, ułatwiając dbanie o jej kondycję i wygląd.

Rodzaje kremów do rąk

Producenci oferują mnóstwo rozmaitych formuł, które obfitują w najróżniejsze składniki i wpisują się w wymagania osób mających odmienne potrzeby.

Kremy do rąk o różnych właściwościach 

Uniwersalne kremy do rąk są idealne na co dzień. Zapewniają skórze optymalną dawkę substancji czynnych, zapobiegają wysychaniu i zmniejszają ryzyko występowania podrażnień. Bardziej sprofilowane rodzaje kremów to:

  • regenerujący – obfituje w składniki stymulujące rewitalizację naskórka,
  • ochronny – pokrywa dłonie warstwą zabezpieczającą przed zimnem czy słońcem, wyróżnia się trwałością,
  • nawilżający – dobry krem do suchych rąk skłonnych do pierzchnięcia i przesuszania się,
  • przeciwzmarszczkowy – związki aktywne zawarte w kosmetykach z tej grupy odpowiadają za spowalnianie procesów starzenia, ujędrniają.

Zestawienie uzupełniają specjalistyczne kremy do rąk tworzone z myślą o potrzebach osób zmagających się z chorobami (AZS, łuszczyca) czy wysoką nadwrażliwością skóry.

Kremy do rąk a pory roku

Jednym z najpoważniejszych zagrożeń jest dla dłoni mróz, dlatego jeśli zastanawiasz się, jaki krem do rąk wybrać na zimę, postaw na produkty bogate w substancje tłuszczowe takie jak np. masła roślinne, które wykazują właściwości ochronne i natłuszczające. Z kolei latem, gdy promienie słońca są szczególnie mocne, możesz stosować krem do rąk z filtrem UV.

Krem do rąk z pompką, a może w tubce? 

Według wielu osób najlepsze kremy do rąk pod względem wygody użytkowania są dystrybuowane w tubce. To zrozumiałe m.in. dlatego, że kompaktowe opakowanie z zatyczką wszędzie zabierzesz ze sobą. Równie ciekawą propozycją są jednak balsamy zamknięte w opakowaniach z zakrętką – taki sposób zamknięcia usuwa ryzyko przypadkowego otwarcia się kosmetyku w plecaku, bagażu czy torebce. Natomiast w domu opłaca się mieć krem do rąk z pompką w bardziej ekonomicznym opakowaniu.

Jak prawidłowo stosować krem do rąk? 

Jeśli chcesz cieszyć się efektami, używaj kremu do rąk po każdym myciu. Po aplikacji daj dłoniom chwilę, aby substancje miały szansę się wchłonąć i zacząć działać. W ciągu dnia skup się przede wszystkim na zewnętrznych częściach dłoni, całe ręce balsamuj zaś na noc.

Warto dbać o dłonie, aby cieszyć się ich zdrowiem, dobrą kondycją i estetycznym wyglądem, w czym niezastąpioną pomoc zapewniają odpowiednio wyselekcjonowane kremy.