Jak wykorzystać akcesoria ogrodowe do zrobienia pikniku w ogrodzie?

Pierwsze dni wiosny zachęcają do spacerów i częstszego przebywania na zewnątrz, w promieniach słońca. W bezchmurne dni, kiedy temperatura sięga blisko 20 stopni, można pomyśleć o zorganizowaniu pikniku w przydomowym ogrodzie czy choćby w najmniejszym ogródku. Niezbędne do tego będą odpowiednie akcesoria do piknikowania. Co okaże się praktyczne podczas pikniku? Co warto kupić, by czas na świeżym powietrzu stał się naprawdę wyjątkowy? Podpowiadamy!

Akcesoria ogrodowe – o tych gadżetach warto pamiętać

Odpoczynek na łonie natury to jeden z lepszych sposobów na spędzenie czasu z najbliższymi. Co ważne, żeby urządzić piknik, wcale nie trzeba jechać na łąkę za miasto czy szukać polany, w rzadko uczęszczanym przez ludzi miejscu. Osoby, które dysponują odpowiednią przestrzenią, mogą z powodzeniem zorganizować kameralny piknik w ogrodzie. Żeby całe przedsięwzięcie się udało, warto mieć pod ręką kilka przydatnych akcesoriów ogrodowych. Jakich?

  • Funkcjonalny koc

Koc to, bez wątpienia, „żelazny punkt” każdej uczty na świeżym powietrzu. Dziś można bez problemu zaopatrzyć się w modele, które doskonale sprawdzą się do użytku na zewnątrz. Idealny koc piknikowy ma wierzchnią stronę pokrytą polarem, co zapewnia komfort wszystkim biesiadnikom. Z kolei jego spód powinien być wykonany z materiału odpornego na wilgoć i zabrudzenia – dzięki temu, bez oporów będzie go można rozłożyć na trawie. Koce piknikowe dla całej rodziny najczęściej są pokryte różnokolorowymi motywami, które dodatkowo umilą wspólnie spędzony czas. Natomiast uchwyty do trzymania, w które tego rodzaju koce są wyposażone, ułatwią ich przenoszenie.

  • Wózek z wyjmowanymi tacami

Nieodłącznym elementem pikniku jest, rzecz jasna, uczta. Potrawy na piknik najlepiej przygotować wcześniej i zabrać ze sobą w odpowiednich pojemnikach. Do tego celu idealnie sprawdzą się plastikowe i szklane pojemniki, szczelnie zamykane. Przydatny okaże się także wózek z wyjmowanymi tacami, (można go kupić tutaj: https://www.tchibo.pl/relaks-na-swiezym-powietrzu-t400114650.html). Można na nim łatwo przewieźć zarówno gotowe dania, jak i przekąski czy napoje. Znajdzie się na nim miejsce również na ręczniki, sztućce i naczynia. Tym samym, do piknikowania czy grillowania, taki wózek będzie jak znalazł.

  • Coś do wspólnej zabawy

Czas podczas pikniku w ogrodzie idealnie umilą wspólne gry i zabawy. To doskonały moment na odpoczynek od ekranu komputera czy tabletu. Co rodzice mogą robić razem z dziećmi? Możliwości jest bardzo dużo. Zawsze warto mieć pod ręką choćby jeden gadżet do wspólnych aktywności. Ciekawa propozycja to zestaw do gry w kółko i krzyżyk w wersji XL, która doskonale sprawdzi się na zewnątrz. W tę popularną grę uwielbiają grać wszyscy, a dzięki temu, że jest banalnie prosta, z zasadami poradzą sobie nawet maluchy.

  • Oświetlenie do ogrodu

Wspólny czas na zewnątrz może przeciągnąć się do późnego popołudnia, a nawet wieczora. Dlatego warto zadbać o odpowiednią oprawę świetlną, by stworzyć nastrojowy klimat. W ogrodzie doskonale sprawdzą się lampiony. Dając ciepłe światło, tworzą wyjątkowy nastrój, a przy tym są funkcjonalne. By jeszcze bardziej urozmaicić ogrodową scenerię, można zapalić lampę LED w oryginalnym kształcie, np. egzotycznego ptaka. Taka lampa będzie efektowną dekoracją i pozwoli doświetlić znajdujące się na stole lub kocu piknikowym rzeczy.

Kiedy pogoda dopisuje, piknik w ogrodzie to idealny sposób na wspólne spędzenie czasu w gronie najbliższych. Żeby wszystko wypadło perfekcyjnie, a uczestnicy pikniku czuli się komfortowo, zawsze warto mieć pod ręką odpowiedni koc i naczynia na jedzenie. Wspólnie spędzony czas umilą również gry i nastrojowe oświetlenie.