Jak wybrać dobry szlafrok?

different color bathrobes on the hanger in the shower room, in the store or on the market

Po długiej relaksującej kąpieli nie ma nic przyjemniejszego od otulenia się grubym, pluszowym szlafrokiem. Z kolei w trakcie cieplejszych pór roku dobrze jest nałożyć na cienką piżamkę szlafrok, który umożliwi wypicie porannej kawy na tarasie jeszcze przed wzięciem prysznica.

Szlafrok – niezbędny element garderoby

Każda szafa składa się z wielu elementów, mowa chociażby o wszelkiego rodzaju spodniach, sukienkach w przypadku kobiet, bluzkach i koszulach, nakryciach wierzchnich oraz obuwiu. Szlafroki damskie także są ważne, gdyż wkłada się je częściej niż może się wydawać na pierwszy rzut oka. Szlafroki męskie również odgrywają niezastąpioną rolę, gdyż panowie często sypiają tylko w spodniach od piżamy. Posiadanie szlafroka sprawia, że od rana nie paradują oni niemalże na golasa, mogą bez krępacji zejść na śniadanie czy pójść obudzić dzieci do szkoły. Każdy powinien posiadać minimum dwa modele, jeden puszysty oraz gruby, który sprawdzi się w dni, kiedy za oknem pada deszcz bądź śnieg. Drugi model przeznaczony zostanie na cieplejsze dni, kiedy to stylowa narzutka jest poniekąd przedłużeniem pobytu w ciepłym oraz przytulnym łóżku.

Jak wybrać dobry szlafrok?

W trakcie zakupu szlafroka należy mieć na uwadze przede wszystkim materiał z którego jest wykonany. Szlafrok damski nie powinien zawierać jakichkolwiek sztucznych materiałów bądź dodatków. Najlepiej sprawdzi się model wykonany tylko i wyłącznie z bawełny, nie mniejszą popularnością cieszy się bambus, który wykorzystuje się także do produkcji ręczników. Szlafrok męski to nabytek, kiedy pod wpływem prania nie zmienia się w dotyku, nie traci koloru oraz nie zmienia swojego kształtu. Za dobry szlafrok trzeba zapłacić, gdyż jakość idzie tutaj w parze z ceną. Dobry model może być też przeznaczony do konkretnych sytuacji. Ten znajdujący się w łazience idealnie sprawdzi się jako okrycie po zakończonej kąpieli czy prysznicu, co sprawi, że ciało nie wyziębia się od razu. Z kolei model umieszczony w sypialni to ubranie nakładane po wstaniu, idealny na pierwsze godziny dnia. Dobry szlafrok jest także dopasowany do figury, nie uciska, nie jest za długi oraz nie przeszkadza w chodzeniu oraz wykonywaniu innych podstawowych czynności.