JAK ROZPOZNAĆ PRAWDZIWY DIAMENT?

Diament do najcenniejszy z kamieni szlachetnych. Dlatego tak popularne jest zastępowanie go cyrkoniami, które na pierwszy rzut oka niczym się od siebie nie różnią. Jednak różnica jest dość spora zwłaszcza w pochodzeniu tych kamieni. Jak zatem rozpoznać prawdziwy diament?

Diament do najcenniejszy z kamieni szlachetnych. Dlatego tak popularne jest zastępowanie go cyrkoniami, które na pierwszy rzut oka niczym się od siebie nie różnią. Jednak różnica jest dość spora zwłaszcza w pochodzeniu tych kamieni. Cyrkonie są kamieniami syntetycznymi, które tworzy się w laboratorium. Diament natomiast jest kamieniem naturalnym, który po oszlifowaniu nazywany jest brylantem.

CZY DIAMENT JEST AUTENTYCZNY? JUBILER PRAWDĘ CI POWIE 

Jubilerzy doskonale potrafią odróżnić naturalny kamień od syntetycznego. Jeśli natomiast chcemy spróbować sami rozpoznać diament, niezbędna do tego będzie lupa, która pozwoli nam skupić się na szczegółach i dostrzec niedoskonałości, którym charakteryzuje się diament. Obserwując kamień powinniśmy zwrócić uwagę na jego kształt,  naturalny kamień będzie miał ostre krawędzie, a syntetyczny zaokrąglone. Jeżeli kamień jest umieszczony w metalu, który jest pozłacany lub srebrny, a jego osadzenie nie jest idealne to możesz mieć pewność, że nie jest to diament. Kluczową cechą diamentów jest to, że nie nagrzewają się pod wpływem ciepła- kamień naturalny pozostaje zimny. Kamienie naturalne są bardziej trwałe od innych kamieni, których nie można zarysować.  Ważną cechą jest również to, że diamenty odbijają światło w sposób wyjątkowy. Ma on wysoki współczynnik załamania światła, przez co w świetle będzie błyszczał na szaro i biało. Cyrkonia natomiast będzie mienił się kolorami tęczy.

Warto zdecydować się na kupno cyrkonii, jeśli nasza biżuteria ma być codzienną ozdobą. Ponieważ biżuteria z kamieniami syntetycznymi jest dostępna w bardziej przystępnej cenie ze względu na jej produkcje, ponadto wygląd kolczyków, naszyjników czy pierścionków jest równie piękny jak ten, w którym użyto prawdziwego diamentu.

PIERŚCIONEK ZARĘCZYNOWY Z DIAMENTEM

Jeżeli stoisz przed wyborem pierścionka zaręczynowego dla swojej wybranki, pamiętaj, żeby kierować się przede wszystkim jej gustem, niektóre kobiety nie wyobrażają sobie dostać innego pierścionka niż tego z diamentem, inne natomiast, wolą bardziej skromne ozdoby i cyrkonia w tym przypadku o wiele lepiej się sprawdzi. Zastanów się również ile jesteś w stanie wydać na pierścionek zaręczynowy. Na naszym rynku dostępnych jest bardzo dużo pierścionków z syntetycznych kamieni, które tak samo są piękne jak te z diamentem, ale ich cena jest bardziej dostępna.

Jeśli jednak zastanawiasz się jaki pierścionek powinieneś wybrać, a cena nie gra roli, powinieneś kierować się przede wszystkim wytrzymałością, a diament z pewnością da ci gwarancję odporności. Pierścionek zaręczynowy będzie zdobił palec Twojej przyszłej narzeczonej przez wiele lat. Dlatego warto wziąć pod uwagę, że diamenty zdecydowanie sprawdzą się lepiej. Kamień naturalny będzie mniej podatny na czynniki mechaniczne, na zabrudzenia, a przede wszystkim przez długi czas zachowa swój blask i piękno.