Rajstopy jako nierozłączne uzupełnienie sukienki!

W odróżnieniu do tego, co działo się przed laty – obecnie noszenie rajstop nie jest niczym ograniczone, a to co oznacza, że możesz odważnie eksperymentować z różnymi połączeniami rajstop i sukienek. Jednak, na pewno chcesz wyglądać schludnie i stylowo, dlatego warto trzymać się pewnych podstawowych prawideł związanych z użytkowaniem tych elementów garderoby.

Rajstopy plus size – czas na okiełznanie akcesorium

Przede wszystkim zanim zaczniesz przeglądać wszystkie te niesamowicie piękne wzory rajstop dostępne w sklepach online typu https://tono.sklep.pl, pamiętaj, że wybierając rajstopy, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • moda,
  • pogoda,
  • własny styl,
  • okazja,
  • pozostałe elementy garderoby.

Pomimo tego, że nie ma sztywno narzuconych reguł i tak zakładając ten element garderoby, lepiej trzymać się podstawowej zasady: im grubsze są rajstopy duże rozmiary, tym grubsze powinny być ubrania. Zakładając więc te o gęstości od 60-100 DEN czy więcej możesz je z powodzeniem łączyć z sukienkami z dzianin bądź wełny. Odzież biznesowa i ubrania wykonane z lżejszych materiałów powinny Cię kierować w stronę rajstop o mniejszej gęstości.

Jeśli nie beżowe rajstopy – to jakie?

Przyjęło się zakładać beżowe „nude” rajstopy do biznesowej odzieży i sukienek w dowolnym kolorze. Jednak modne duże rozmiary to dzisiaj przecież przeróżne kolorystycznie propozycje, wśród których prym wiodą oczywiście te w kolorze czarnym, jak rajstopy 300 DEN bambusowe, które idealnie nadają się do jesiennych i zimowych stylizacji. Warto je mieć w swojej szafie, bo są uniwersalne i pasują do prawie wszystkich zestawów ubrań. Jednak błędem byłoby łączyć je z lekką sukienką – to nie będzie spójne. Możesz też zamiast rajstop czarnych sięgnąć po inne ciekawsze, ale nie krzykliwe kolory. Jeśli uzupełnisz nimi sukienkę w sposób umiejętny, takie rajstopy na pewno nie przytłoczą wyglądu i będą zauważalnym elementem stylizacji.

Wybór jest naprawdę ogromny, wystarczy wybrać z niego coś idealnego dla siebie i – swojej sukienki!