Jak przygotować się do wizyty u stomatologa?

Wizyta u stomatologa to dla wielu z nas tradycyjnie przebiegająca procedura. Ot, siadamy w fotelu w gabinecie, otwieramy usta, a specjalista bada stan naszej jamy ustnej. Jak się jednak okazuje, do wizyty u stomatologa można się przygotować lepiej. Jak to jednak zrobić? Czy to trudne? O czym należy pamiętać zanim przekroczymy próg gabinetu stomatologicznego? Dowiecie się tego już w dzisiejszym artykule.

Zadbajcie o higienę jamy ustnej

Na samym początku poruszymy prawdopodobnie najbardziej banalną kwestię, która bardzo często jest pomijana przez pacjentów: higiena jamy ustnej. Nie chcielibyście być na miejscu lekarza i obcować z pokrytym osadem szkliwem, wraz z nieświeżym oddechem czy resztkami jedzenia tkwiącymi między zębami? Właśnie dlatego powinniśmy tuż przed wejściem do gabinetu dokładnie wyszczotkować zęby i oczyścić przestrzenie międzyzębowe za pomocą nici dentystycznej.

Takie działanie ma nie tylko cel estetyczny, ale też praktyczny. Często przez obecność płytki nazębnej stomatolog nie może dokonać dokładnej oceny stanu uzębienia. A jeżeli ilość osadu jest wyjątkowo duża, to stomatolog będzie musiał samodzielnie pozbyć się go z powierzchni szkliwa. To niepotrzebna praca, którą na dodatek może wykonać samodzielnie pacjent. Czemu więc nie pomóc stomatologowi przez wykonanie najprostszych zabiegów higienicznych?

Jak możemy pomóc stomatologowi?

Jak się jednak okazuje, to nie jest jedyny sposób na przygotowanie się do zabiegu stomatologicznego. Gdy udamy się do gabinetu takiego jak http://stombis.pl/ na umówioną wizytę — warto wiedzieć nieco więcej o własnym zdrowiu. Pomoże to lekarzowi w wykonaniu swoich obowiązków w sposób dostosowany indywidualnie do pacjenta. Warto wcześniej zastanowić się nad tym, jakie leki obecnie używacie, na co chorujecie obecnie i na co chorowaliście w ostatnich miesiącach. Poza tym, warto poinformować stomatologa o tym, jakim zabiegom się ostatnio poddawaliśmy czy nawet udzielić informacji o tym, że jesteśmy palaczami. Zbiór takich informacji pozwala lekarzowi na lepsze przygotowanie się do zabiegu i zwróci jego uwagę na szukanie konkretnych symptomów podczas kontroli stanu uzębienia.

Sami widzicie, że tak niewiele trzeba, aby lepiej przygotować się do zabiegu stomatologicznego. Warto poświęcić chwile na wykonanie kilku bardzo prostych czynności, dzięki którym nie tylko Wy, jako pacjenci będziecie czuli się pewniej, ale też stomatolog będzie mógł wykonać swoją pracę lepiej i sprawniej! Mam nadzieję, że wiecie już jak przygotować się do wizyty u stomatologa!

Jeśli szukasz dobrego stomatologa sprawdź https://www.stombis.pl/