Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Delikatne srebrne sztyfty, długie wiszące, a może kolczyki koła pozłacane? Podczas dobierania biżuterii kieruj się estetyką, jakością, rodzajem materiału, wielkością oraz geometrią, czyli kształtem twarzy. Podpowiadamy, jak wybrać kolczyki, aby podkreślały piękno.

Różne rodzaje kolczyków a kształt twarzy

Wyróżniamy kilka kształtów twarzy – podstawowe to okrąg, owal, kwadrat oraz trójkąt. By określić swój kształt, oceń m.in. szerokość kości policzkowych i czoła oraz wygląd podbródka. To ważne informacje, które sprawią, że będzie Ci znacznie łatwiej znaleźć odpowiedni model. Takie kolczyki podkreślą Twoje atuty i skorygują ew. niedoskonałości. W zależności od Twojej urody mogą to być kolczyki koła pozłacane czy delikatne sztyfty. Podpowiadamy, jakie kolczyki będą dla Ciebie najlepsze.

Czy wiesz, jaki masz kształt twarzy i jakie kolczyki wybierać?

Wybór kolczyków do owalnej twarzy. Twarz owalna jest wyjątkowo proporcjonalna i harmonijna. Można do niej założyć większość modeli kolczyków. Wyróżniają ją m.in. łagodne i regularne rysy, subtelnie wysunięty podbródek i linia czoła równa kościom policzkowym. Możesz założyć m.in. kolczyki koła pozłacane albo srebrne, trójkąty, kwadraty czy prostokąty. Dobrym wyborem będą też duże modele wiszące, niewielkie sztyfty, a także kolczyki nie do pary. Jedynie kolczyki owalne nie będą najlepszym wyborem.

Kolczyki do twarzy okrągłej. Charakteryzuje się pełnymi policzkami, niskim czołem i zaokrąglonym podbródkiem. Warto unikać okrągłych i owalnych kształtów. Lepszym wyborem będą kolczyki, które optycznie wyszczuplają i wydłużają twarz. Sprawdzą się długie kolczyki wiszące oraz geometryczne kształty, np. kolczyki koła pozłacane czy trójkąty rose gold, które dodadzą wyrazistości.

Kolczyki do twarzy kwadratowej. Wyróżnia się m.in. szerokim czołem i stosunkowo mocnymi rysami. Dość wydatne kości policzkowe są też bardzo widoczne, dlatego biżuteria taka jak kolczyki powinna nieco łagodzić rysy twarzy. Mogą to być m.in. modele w kształcie łezki czy koła. Na pewno nieodpowiednie będą modele, które sprawią, że optycznie twarz będzie jeszcze bardziej pociągła. Klasyczne owale i opływowe kształty dodadzą takiej umiejętnie złagodzą rysy.

Kolczyki do trójkątnej twarzy. Wąski podbródek, szerokie czoło oraz szeroko rozstawione kości policzkowe to cechy typowe dla twarzy trójkątnej. Wybieraj kolczyki, które optycznie poszerzą twarz na wysokości kości policzkowych. Sprawdzą się wyraziste modele, masywne i o mocnym designie – jak formy geometryczne, ale także uniwersalne sztyfty.