Zalety stylizacji paznokci lakierem hybrydowym

Lakier hybrydowy jest coraz popularniejszy ze względu na jego trwałość i piękne kolory. Dzięki niemu elegancki manicure może wykonać każda kobieta bez względu na to, jaki wykonuje rodzaj pracy i jakie obowiązki domowe są przez nią realizowane. Dlaczego warto sięgać po lakier hybrydowy indigo do stylizacji paznokci na co dzień?

1. Dlaczego warto wybierać lakiery hybrydowe?

2. Co jest potrzebne do stylizacji paznokci lakierem hybrydowym?

Malowanie paznokci lakierami hybrydowymi jest możliwe zarówno w salonie kosmetycznym, jak i w domowym zaciszu. Lakiery Indigo sprawdzają się pod tym względem niezawodnie, gdyż umożliwiają wykonanie estetycznego i trwałego manicure w krótkim czasie. Jakie zalety mają Indigo Nails? Sprawdź, dlaczego warto zrobić manicure hybrydowy.

Dlaczego warto wybierać lakiery hybrydowe?

Lakiery hybrydowe Indigo są cenione przede wszystkim ze względu na wysoką trwałość. Wykonanie paznokci hybrydowych zapewnia efekt eleganckiego manicure na co najmniej kilkanaście dni. Baza proteinowa Mineral Base lub Vitamin Base przygotowuje płytkę paznokcia do nałożenia koloru. Kolor jest natomiast utwardzany za pomocą lampy UV i wykańczany topem. Dzięki temu kolor jest odporny na odpryskiwanie, równomierny i niepodatny na zarysowania.

Wykonanie manicure hybrydowego sprawia, że paznokcie mają czas odrosnąć i odbudować się. Lakier można nałożyć na krótko przycięte i słabe płytki, które wymagają ochrony przed złamaniem i rozdwojeniem. Hybryda sprawia, że w ciągu kilkunastu dni paznokcie spokojnie rosną i podczas kolejnego malowania są znacznie dłuższe. W zależności od użytej bazy, płytkę paznokcia można lekko przedłużyć. Większe przedłużenie można osiągnąć przy użyciu dedykowanego żelu. W razie potrzeby paznokcie zostaną wydłużone w kilka minut i efektownie prezentują się w czasie ważnych uroczystości.

Co jest potrzebne do stylizacji paznokci lakierem hybrydowym?

Do stylizacji za pomocą lakieru hybrydowego potrzebne są przede wszystkim baza, kolor i top. Dzięki tym trzem produktom wykonuje się manicure hybrydowy. Ponadto niezbędnym akcesorium jest pilnik o różnych stopniach gradacji, który zmatowi i oczyści płytkę, a także nada jej odpowiedni kształt. Profesjonalne stylistki używają frezarki zamiast pilnika. Do usuwania skórek potrzebne jest kopytko drewniane, pomocna również może się okazać frezarka. Do oczyszczania i odtłuszczania plytki — nail cleaner, który służy również do usunięcia lepkiej warstwy z topu po zakończeniu stylizacji. Do utwardzania kolejnych warstw lakieru używa się lampy UV / LED. Długość utwardzania zależy od modelu lampy oraz zaleceń producenta lakieru.