Jak dbać o skórę twarzy latem?

Jak dbać o skórę twarzy latem

Lato to bardzo trudny czas dla Twojej skóry. Nie służą jej intensywne promienie słoneczne, wysoka temperatura powietrza, wiatr i słona woda. Na skutek działania wymienionych czynników cera staje się szara, matowa i nie wygląda atrakcyjnie. Kosmetyki naturalne to najlepszy sposób na poprawę jej kondycji.

Skuteczne sposoby na promienną skórę – co robić, żeby wyglądać świeżo i atrakcyjnie?

Mało snu, brak odpowiedniego nawodnienia organizmu oraz wysokie temperatury sprawiają, że skóra przestaje prezentować się świeżo i promiennie, a zamiast tego wygląda na zmęczoną i przesuszoną. Na szczęście nie musi tak być. Wystarczy wprowadzić w życie kilka sprawdzonych metod oraz używać kosmetyki naturalne, które są w stanie zdziałać cuda w bardzo krótkim czasie.

Zacznijmy od oczyszczania, które stanowi pierwszy i podstawowy krok w letniej pielęgnacji skóry. Ta czynność jest szczególnie ważna, gdyż latem intensywnie się pocimy, na naszej twarzy znajduje się duża ilość kurzu, pyłków, piasku i makijażu, stąd pielęgnacja musi zostać wykonana naprawdę dokładnie. Zacznij od olejku do demakijażu, a później zastosuj żel albo piankę do mycia twarzy. Kosmetyki naturalne pozwalają delikatnie usunąć wszystkie zanieczyszczenia i nie obciążają nadmiernie skóry. Znika uczucie ciężkości i lepkości, zamiast tego pojawia się świeżość, gładkość i przyjemna miękkość.

Serum rewitalizujące, jako sposób na regenerację i ukojenie skóry

Po dokładnym oczyszczeniu przychodzi czas na zbawienną regenerację i ukojenie podrażnionej skóry. W tym celu warto stosować serum rewitalizujące, które działa fantastycznie po długiej ekspozycji na słońce, a także kąpielach w słonej czy chlorowanej wodzie. Odpowiednio dobrany kosmetyk sprawi, że cała twarz, szyja i dekolt będą dobrze nawilżone, zniknie zaczerwienienie oraz podrażnienie. Uzyskanie doskonałej kondycji skóry nawet latem nie jest trudne, jeśli w Twojej kosmetyczne znajdą się dobrej jakości kosmetyki naturalne.

Regeneracja skóry odbywa się przy pomocy aloesu, allantoiny, miodu czy gliceryny. Bardzo dobrze, jeśli serum rewitalizujące zawiera również witaminę C i E, hydrolaty oraz oleje roślinne.

Z kolei nawilżająca maseczka, którą warto stosować raz na tydzień, powinna składać się z wyciągu z owsa, mleka mocznika oraz skwalana roślinnego. Kiedy spędzisz za dużo czasu na słońcu, koniecznie wybierz kosmetyk z masłem shea – efekt natłuszczenia  i brak podrażnień gwarantowane.

W tym miejscu warto dodać, że oprócz oczyszczania i nawilżania na noc, o skórę trzeba dbać również w ciągu dnia. W tym celu stosuje się kremy z filtrem. SPF 50 chroni przed oparzeniami słonecznymi oraz opóźnia procesy starzenia, czyli skóra pozostaje dobrze nawilżona, nie ma na niej widocznych zmarszczek oraz zaczerwienień. Krem zabezpiecza także przed występowaniem na twarzy plam pigmentacyjnych, przebarwień i znamion.