Jak często wykonywać masaż próżniowy, by uzyskać efekty?

jak-czesto-wykonywac-masaz-prozniowy-by-uzyskac-efekty

Współczesny świat przykłada bardzo dużą wagę do wyglądu zewnętrznego. Dla wielu kobiet wymodelowanie sylwetki jest głównym celem wizyty w gabinecie kosmetycznym. Jednym z popularnych rozwiązań jest masaż próżniowy. Pozwala on również na pozbycie się toksyn z organizmu i zniwelowanie cellulitu. Jest bezbolesnym zabiegiem, który ujędrnia skórę i zmniejsza skutki zatrzymywania się wody. Dowiedz się, jak często go wykonywać, by efekty były widoczne!

Czym jest masaż próżniowy?

Masaż próżniowy jest wyjątkowym zabiegiem estetycznym i zdrowotnym. To masaż podciśnieniowy, który jest wykonywany na całym ciele lub na wybranych jego partiach. Stosuje się tu dermomasażer bądź bańki chińskie, które wytwarzają podciśnienie. Skóra jest zasysana, co sprawia, że masaż ten jest bardzo intensywny.

Masaż próżniowy jest skutecznym zabiegiem, którego efekty są widoczne nawet po pierwszym zabiegu. Jest doskonałym sposobem na cellulit wodny i lipidowy, który podciśnienie rozbija. Jest skuteczny w zakresie rozbijania tkanki tłuszczowej oraz wyszczuplania ciała, poprawia również kondycję skóry, krążenie krwi oraz limfy. Dzięki temu możliwe jest pozbycie się z ciała toksyn i dotlenienie skóry.

Z jaką częstotliwością wykonywać masaż próżniowy?

Jak wskazują specjaliści firmy MED&CARE, masaż próżniowy należy wykonywać regularnie. Na początek warto przeprowadzić od 6 do nawet 20 zabiegów, potem masaż wykonywany jest dla utrzymania uzyskanych efektów.

Poszczególne zabiegi w pierwszej serii można przeprowadzać dwa, trzy razy w tygodniu. Po jej zakończeniu wystarczy wykonać raz na miesiąc zabieg podtrzymujący efekty. Na ogół masaż jednej partii ciała zajmuje około 20 minut, w przypadku całego ciała może to być około 45 – 60 minut.

Zabiegi są dostosowywane indywidualnie do pacjenta i wykonywane całościowo lub na wybranych tylko, tzw. problematycznych partiach skóry. Częstotliwość i intensywność masażu zależą również od metody, jaką się stosuje. Może on być wykonany poprzez zassanie skóry i przesuwanie się głowicy na jej powierzchni. Dochodzi wówczas do intensywnego pobudzenia limfy. Drugim sposobem jest pozostawienie końcówek aparatu w jednym miejscu na czas trwania zabiegu. Można tu zassać mięsień, unosić go i opuszczać. Idealnym urządzeniem do tego typu terapii jest Pneumatron® 200, którego dystrybutorem w Polsce jest firma MED&CARE.

Należy pamiętać, że masaż nie może być wykonywany za często. Z całą pewnością nie powinien być codziennym rytuałem. Ważne jest również obserwowanie reakcji pacjenta poddawanego zabiegowi, bowiem dla bardzo wrażliwych osób może on się wiązać z pewnym dyskomfortem. Mimo to umiejętnie wykorzystany, ten zabieg przynosi pozytywne efekty.