Fotoodmładzanie twarzy – wszystko co powinnaś o nim wiedzieć

Większość kobiet zauważa pierwsze objawy starzenia się skóry już w wieku ok. 30 lat. W głównej mierze jest to efekt nadmiernego jej eksponowania na działanie promieni słonecznych, ale również jest to skutek nadmiernego stresu czy niedoborów snu.

Współczesna dermatologia ma jednak na to skuteczną metodę. Fotoodmładzanie twarzy, bo o nim mowa, jest zabiegiem biostymulacji tkanek, w celu przywrócenia cerze zdrowego i naturalnego kolorytu, poprawienia gęstości skóry i wygładzenia widocznych zmarszczek.

Jak przebiega zabieg fotoodmładzania twarzy

Fotoodmładzanie twarzy należy do grupy zabiegów całkowicie bezpiecznych, dlatego coraz więcej kobiet decyduje się na jego wykonanie. Niewiele z nich przy tym wie, że jest on znacznie mniej inwazyjny niż popularne peelingi chemiczne czy dermabrazja laserowa.

Poprzez emitowane przez laser światło, znajdujące się w skórze komórki kolagenu i elastyny zostają pobudzone. W efekcie tego zwiększa się napięcie skóry. Wystarczy wykonanie ok. 5 serii trwających do 40 min. w kilkutygodniowych odstępach (zwykle zaleca się ok. 4 do 6 tygodni), by zmiana była wyraźnie widoczna.

Warto zaznaczyć, że odmładzanie twarzy tą metodą wiąże się z pozabiegowym zaczerwienieniem skóry i delikatnym jej łuszczeniem. Nie jest to jednak na tyle dyskomfortowe, aby przeszkadzało w codziennym funkcjonowaniu. Aby przyspieszyć ustępowanie tych dolegliwości wystarczy intensywnie nawilżać twarz dobrej jakości kremem.

Czy każdy może skorzystać z fotoodmładzania twarzy?

Usługa Fotoodmładzanie twarzy Kraków i woj. małopolskie obejmująca jest niewskazana do wykonania w zaledwie kilku przypadkach. Z zabiegu powinny zrezygnować kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, a także chorujące na cukrzycę lub nadciśnienie. W każdym inny przypadku, po uprzedniej konsultacji ze specjalistą wykonującym odmładzanie twarzy, zabieg może być wykonany.

Pojawiające się na skórze twarzy rozszerzone naczynka, zmarszczki, przebarwienia, czy rozszerzone pory nie muszą zdobić jej do końca życia. Przywracanie cerze witalności jest możliwe dzięki nowoczesnym zabiegom fotodmladzania. Wykonywane są one w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej w kilku seriach, po których skóra twarzy wygląda młodziej i zdrowiej.