Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Medycyna estetyczna wraz z biegiem lat coraz bardziej się rozwija i oferuje mało inwazyjne i w pełni bezpieczne zabiegi. Zabieg powiększania ust jest coraz częściej wybierany przez kobiety, które chcą mieć pełne i piękne usta. Oferowany zabieg jest mało inwazyjny, a skutki uboczne mało prawdopodobne.

Zastosowania kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w ludzkim organizmie w postaci hialuronianu sodu. W wysokim stężeniu obecny jest w skórze, ciele szklistym oka i mazi stawowej. Kwas hialuronowy stanowi budulec ścian naczyń krwionośnych oraz znajduje się w tkance łącznej. Podstawowa funkcja kwasu hialuronowego to wiązanie wody. W ciągu każdego dnia około 30% kwasu hialuronowego ulega rozpadowi, a na jego miejsce pojawiają się nowe cząsteczki. Wraz z biegiem lat ilość kwasu hialuronowego w organizmie ulega zmniejszeniu, a kobiety często decydują się na dostarczenie tej substancji od zewnątrz. Powiększanie ust to nie jedyne zastosowanie kwasu hialuronowego. Stosowany jest także w leczeniu cieni pod oczami, jaskry, przykurczy mięśni. Substancja dobrze sprawdzi się także w przypadku trudnego gojenia się ran, złamań czy zapalenia stawów.

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym

Dr Katarzyna Osipowicz oferuje zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie, dlatego ryzyko powikłań po zabiegu jest wyjątkowo małe. Zabieg trwa około 30 minut, a jego przebieg jest praktycznie bezbolesny. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Medycyna estetyczna Warszawa oferuje ten zabieg, dzięki któremu poprawimy elastyczność i sprężystość tkanek. Wskazanie do wykonania zabiegu to odmłodzenie skóry i przywrócenie jej jędrności. Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest okres ciąży i karmienia piersią, obecność nowotworu lub choroby autoimmunologiczne. Zabieg pozwoli nawilżyć usta i je powiększyć. Do zabiegu nie trzeba się specjalnie przygotowywać, a efekt widoczny będzie już po 2-3 dniach. Efekt zabiegu będzie utrzymywał się około rok, po tym czasie można wykonać kolejny zabieg. Po zabiegu należy stosować się do zaleceń lekarza. Zaleca się unikać ciepła i nadmiernej mimiki twarzy. Możliwe, że po zabiegu wystąpi opuchlizna i zaczerwienienie, które ustępuje jednak w ciągu doby. Jak widać zabieg jest wyjątkowo bezpieczny. Jeśli pacjentka ma wątpliwości na wszystkie pytania odpowie lekarz.