Ekologiczna butelka z filtrem – co kryje w sobie to niezwykłe rozwiązanie?

fitr do wody

Jesteś świadomym konsumentem, dla ciebie zdrowy styl życia to nie tylko moda? Szukając butelki filtrującej, zwróć uwagę na opinie, ale również certyfikaty oraz oficjalne badania prestiżowych instytucji.

Butelka filtrująca to niezwykłe rozwiązanie, które łączy w sobie skuteczność z ciekawym designem, dzięki temu szybko stanie się twoim modnym gadżetem, który wyrobi w tobie nawyk regularnego nawadniania organizmu. Ale co warto wiedzieć, szukając modelu dla siebie? Jako przykładem posłużymy się butelką wielokrotnego użytku Soft od polskiej marki Dafi. Poznaj fakty i mity. Dzięki temu będziesz mógł podjąć świadomą decyzję i każdego dnia cieszyć się możliwościami, jakie zagwarantuje ci to wyjątkowe rozwiązanie!

1) FAKT! Butelka filtrująca jest wykonana z tworzywa PET.

To prawda, że butelka wielokrotnego użytku została wykonana z tworzywa PET zgodnie z Rozporządzeniem Komisji (WE) Nr 10/2011 z dnia 14 stycznia 2011 r. w sprawie materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Jest to wyrób do wielokrotnego kontaktu z żywnością, zatem przeprowadza się trzykrotnie badania na tej samej próbce, aby zagwarantować najwyższą jakość.

2) MIT! Z butelki wielokrotnego użytku do wody mogą przenikać szkodliwe substancje.

Wybierając butelkę filtrującą od polskiej marki Dafi, masz pewność, że sięgasz po rozwiązanie, które jest systematycznie badane przez wewnętrzne laboratorium, ale również przez niezależne instytucje. Ponadto butelka z filtrem otrzymała pozytywną opinię organizacji Hamilton Poland, która gwarantuje, że jest ona bezpieczna dla konsumenta.

3) MIT! Tworzywo, z którego stworzona jest ekologiczna butelka filtrująca, może zawierać szkodliwy bisfenol A.

Butelka filtrująca Soft jest całkowicie wolna od szkodliwego bisfenolu A oraz ftalanów. Badania zostały przeprowadzone przez niezależną instytucję.

4) FAKT! Butelka filtrująca może być poddana recyklingowi.

Ekologiczna butelka filtrująca pomoże ci ograniczyć zużycie jednorazowych opakowań, w których często sprzedawana jest butelkowana woda ze sklepu. Jeśli jednak twoja butelka ulegnie zniszczeniu, możesz dać jej drugie życie poprzez recykling.

5) FAKT! Filtr węglowy jest naturalny i w pełni bezpieczny dla zdrowia.

Filtr jest naturalnym medium filtrującym, został stworzony z łupin orzecha kokosowego, dlatego jest bezpieczny dla konsumentów. Ponadto filtr węglowy usuwa nieprzyjemny zapach i smak chloru z wody kranowej, podnosi jej pH, a przy okazji pozostawia niezmienioną ilość pierwiastków w niej występujących.

6) FAKT! Butelka filtrująca jest produkowana w Polsce.

Produkcja ekologicznej butelki filtrującej Soft od polskiej marki Dafi jest realizowana w Kielcach. Cały proces począwszy od produkcji, skończywszy na wysyłce odbywa się w Polsce.

Zainteresowany? Wejdź na blog.dafi.pl/dafi/prawdy-mity-o-butelce-filtrujacej-dafi i dowiedz się co jeszcze „kryje” w sobie ekologiczna butelka z filtrem.