Gdzie najlepiej się zaopatrywać w naturalne olejki eteryczne?

gdzie-najlepiej-sie-zaopatrywac-w-naturalne-olejki-eteryczne

Olejki eteryczne to produkty, których cenne działanie zostało odkryte już w starożytności. Od tego momentu są one wykorzystywane na szeroką skalę zarówno w leczeniu, jak i w pielęgnacji. Na rynku znajdziemy wielu producentów oferujących olejki eteryczne, niemniej jednak, aby mieć pewność, że będą one w 100% naturalne, warto kupować je wyłącznie w sprawdzonych miejscach. Czym są olejki eteryczne i gdzie warto je kupić? Podpowiadamy.

Olejki eteryczne – czym się charakteryzują i jak je stosować?

Olejki eteryczne to nic innego jak wyciągi kwiatowe wytwarzane z części roślin takich jak łodygi, kwiaty lub nasiona. Do ich produkcji wykorzystywane są różne gatunki drzew, krzewów lub kwiatów olejkodajnych. Ich szerokie zastosowanie wynika z tego, że każdy ekstrakt rośliny wyróżnia się innymi właściwościami. W związku z tym w zależności od konkretnego olejku mogą być one używane w walce z problemami skórnymi, do pielęgnacji ciała, do relaksacji, na przeziębienie lub nawet do odstraszania owadów.

Zazwyczaj naturalne olejki eteryczne stosowane są w formie aromaterapii, inhalacji, do masażu lub pod postacią kilku kropli dodanych do gorącej kąpieli. Niektóre z nich po rozcieńczeniu można również nałożyć bezpośrednio na twarz lub na skórę głowy.

Gdzie kupić naturalne olejki eteryczne z certyfikatem?

Aby mieć pewność, że olejki, które zakupimy, będą jak najwyższej jakości, powinniśmy zaopatrywać się w nie wyłącznie u sprawdzonych producentów. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na sposób zapakowania produktów. Aby były odpowiednio chronione przed negatywnym wpływem nadmiernych promieni słonecznych, każdy olejek powinien być zapakowany w szklaną butelkę z ciemnego szkła.

Duże znaczenie ma także sposób ich pozyskiwania. Dobrym wyborem będą olejki eteryczne produkowane naturalną metodą destylacji oraz wyciskania dostępne w hurtowni olejków eterycznych Naturalne Aromaty 2, które wyróżniają się wysoką jakością i intensywnym aromatem. Oprócz tego nie mają one w składzie żadnych sztucznych składników, a każdy z nich umieszczony został w wygodnej 1000 ml butelce.

Artykuły dostępne w hurtowni są również zgodne ze wszelkimi normami dotyczącymi dopuszczenia ich do obrotu i sprzedaży. Posiadają karty bezpieczeństwa, a także zostały przebadane laboratoryjnie i dermatologicznie. Są to zatem olejki wytworzone w 100% z naturalnych składników, które będą bezpieczne do używania w formie aromaterapii oraz na skórę. Co więcej, mają one stosowne certyfikaty, które umożliwiają wykorzystywanie ich wśród dzieci powyżej 3 miesiąca życia.