Najlepsze zapachy od Diora dla kobiet

Dior to francuski dom mody, który zajmuje się przede wszystkim modą damską. W kolekcjach tej paryskiej marki nie brakuje również odzieży męskiej. Istotną gałęzią działalności Diora jest także dział beauty a w nim między innymi perfumy. Zapachy sygnowane logiem Diora to produkty kochane przez wiele kobiet na całym świecie. Jakie perfumy damskie Dior cieszą się największą popularnością?

Początki Diora w branży perfumeryjnej

Pierwsze perfumy Christian Dior postanowił wypuścić na rynek dopiero po 10 latach swojej działalności. Było to w roku 1947. Pierwsza kompozycja nosiła nazwę Miss Dior. Jej twórca był dumny ze swojego dzieła i opisywał je następująco: „Te perfumy pachną tak, że mam wrażenie, że z każdego flakonu wyłania się któraś z moich kreacji”. Pachnidło to cieszy się niesłabnącą popularnością po dzień dzisiejszy. Innym istotnym etapem na drodze rozwoju marki Dior w branży perfumeryjnej z pewnością był rok 1949. Wtedy to powstał zapach o nazwie Diorama. W latach późniejszych dużych echem odbiła się premiera zapachu Dior Sauvage. W ostatnim czasie najgłośniejsza premiera perfum damskich Dior miała miejsce w roku 2018. Słynny dom mody wypuścił wtedy pachnidło o nazwie Dior Joy.

Topowe propozycje perfum damskich Dior

Nasze mini zestawienie nie sposób nie rozpocząć od perfum Miss Dior. Pod tą nazwą kryje się jednak więcej niż jeden produkt. W roku 2017 marka wypuściła na rynek szyprowo-kwiatową kompozycję zapachową, której autorką jest Francois Demachy. To słodkawa, dziewczęca propozycja. Nie jest zbytnio przesłodzona. W nutach głowy odnajdujemy przede wszystkim cytrusowe akordy przyprawione różowym pieprzem. Nutą serca zawładnęła róża w połączeniu z odrobiną jaśminu. Nutę bazy stanowi za to paczula i drzewo różane.

Głośną premierę miała kolejna odsłona Miss Dior w wersji różowej, ozdobiona charakterystyczną kokardką. Tym razem była to orientalno-kwiatowa kompozycja o intrygujących i pełnym namiętności aromacie, stworzona dla prawdziwych romantyczek. Te perfumy damskie Dior skrywają w nucie głowy i serca kwiatowe akordy takie jak piwonia, irys, konwalia czy róża. W nucie bazy wyczuwalna jest wanilia, piżmo i drzewo sandałowe. Obie propozycje dostępne są w perfumerii tagomago.pl/collections/dior i są idealnym wyborem dla stylowych, eleganckich kobiet.

Kolejną kompozycją godną uwagi, którą kobiety wprost uwielbiają, jest Dior J’Adore. Ta kwiatowo-owocowa mieszanka to bez wątpienia jeden z większych przebojów marki. Sprzedaje się na całym świecie w milionach sztuk. Jej popularność wcale nie słabnie. Za co kobiety kochają J’Adore? Przede wszystkim za wielowarstwowe doznania zapachowe, które można odkrywać wiele razy i wciąż odnajdywać w nich coś nowego.